Co się kryje za uporem Platformy? Lobbing?

Aktualizacja: 2011-07-14 4:12 pm

W parlamencie dobiegają końca prace nad projektem o bezpieczeństwie imprez masowych. Platforma Obywatelska do ustawy chce wprowadzić zapis dopuszczający sprzedaż piwa na stadionach. “To będzie potęgować niebezpieczeństwo na stadionach” – uważa Jarosław Zieliński.

Kilka miesięcy temu rząd zapowiedział, że rozprawi się z przestępczością na stadionach. Tymczasem proponowane przez PO zmiany mogą doprowadzić do tego, że przestępczość nie tylko się nie zmniejszy, ale wręcz wzrośnie. Chodzi o kontrowersyjny zapis dotyczący możliwości sprzedaży piwa na stadionach, który do projektu ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych – jak mówi poseł Zieliński – “PO usiłuje wprowadzić z uporem godnym znacznie lepszej sprawy”. “To będzie potęgować niebezpieczeństwo, jeśli na stadionach będą osoby skłonne do zachowań niebezpiecznych” – mówi Zieliński. “Jak Donald Tusk zamierza poradzić sobie z pijanymi przestępcami na stadionach, skoro nie poradził sobie z trzeźwymi?

Zieliński podkreśla, że Prawo i Sprawiedliwość jest za całkowitym zakazem sprzedaży piwa na stadionach. Jego zdaniem upór, z jakim za możliwością jego sprzedaży PO walczy, każe się zastanowić, “kto za tym wszystkim stoi”.  “Widać, że stoją za tym jakieś inne motywacje” – ocenia poseł PiS, nie wykluczając, że w tej sprawie dużą rolę może odgrywać lobbing.

Adam Rogacki krytycznie ocenia także inny zapis ustawy dotyczący tzw. rozpraw odmiejscowionych. “To rozprawy, które były obecne w polskim systemie prawnym w okresie rządów Gierka. Natomiast dzisiaj te opinie, które trafiają z Biura Analiz Sejmowych do komisji są wszystkie jednoznacznie krytyczne w stosunku do tych rozwiązań” – mówi poseł PiS. Zaznacza, że zapis będzie generował nowe koszty, np. w postaci wygospodarowania nowych pomieszczeń.

Za: MyPiS.org -- [Org. tytuł: « Co się kryje za uporem Platformy?»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=40707 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]