Nowojorskie szkoły katolickie bojkotują polityków popierających homo-związki

Aktualizacja: 2011-07-13 10:02 am

Katolicka szkoła pw. Matki Bożej z Góry Karmel w Williamsburgu na nowojorskim Brooklynie odesłała czek, jaki ofiarował placówce stanowy parlamentarzysta, Joe Lentol. To efekt apelu, jaki wystosował do katolickich szkół i instytucji ordynariusz Brooklynu bp Nicholas DiMarzio, aby nie przyjmowały żadnych datków ani przywilejów od polityków, którzy głosowali za legalizacją związków jednopłciowych w stanie Nowy Jork.

Biskup poprosił też duchownych i dyrektorów szkół, by nie zapraszali na uroczystości i do wygłoszenia mów przedstawicieli żadnych partii politycznych. Hierarcha zakazał przyznawania wyróżnień i nagród jakimkolwiek ustawodawcom ze stanu Nowy Jork. W szczególności chodzi o gubernatora Andrew Cuomo, który, choć deklaruje się jako katolik, był głównym propagatorem i realizatorem stanowej ustawy zrównującej związki homoseksualne z małżeństwami.

Lentol, którego czek na 50 dolarów został odesłany przez szkołę, jest członkiem Partii Demokratycznej i głosował za legalizacją związków homoseksualnych. W publicznych wypowiedziach twierdzi, że nie rozumie decyzji biskupa. Rzecznik diecezji brooklyńskiej, Kieran Harrington wyjaśnia, że ustawodawcy nowojorscy „nie wykonali porządnie swojej pracy” i „nie przemyśleli sprawy przed ostatecznym głosowaniem”. Rezultatem tego jest nieakceptowana przez Kościół ustawa o tzw. małżeństwach między osobami tej samej płci.

Jak niedawno ujawnił dziennik “New York Times” w przeforsowaniu ustawy pro-homoseksualnej i przekonaniu niezdecydowanych ustawodawców kluczową rolę odegrał lobbing poparty olbrzymimi sumami pieniędzy.

Źródło: KAI

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=40633 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]