Aktualizacja strony została wstrzymana

Nowojorskie szkoły katolickie bojkotują polityków popierających homo-związki

Katolicka szkoła pw. Matki Bożej z Góry Karmel w Williamsburgu na nowojorskim Brooklynie odesłała czek, jaki ofiarował placówce stanowy parlamentarzysta, Joe Lentol. To efekt apelu, jaki wystosował do katolickich szkół i instytucji ordynariusz Brooklynu bp Nicholas DiMarzio, aby nie przyjmowały żadnych datków ani przywilejów od polityków, którzy głosowali za legalizacją związków jednopłciowych w stanie Nowy Jork.

Biskup poprosił też duchownych i dyrektorów szkół, by nie zapraszali na uroczystości i do wygłoszenia mów przedstawicieli żadnych partii politycznych. Hierarcha zakazał przyznawania wyróżnień i nagród jakimkolwiek ustawodawcom ze stanu Nowy Jork. W szczególności chodzi o gubernatora Andrew Cuomo, który, choć deklaruje się jako katolik, był głównym propagatorem i realizatorem stanowej ustawy zrównującej związki homoseksualne z małżeństwami.

Lentol, którego czek na 50 dolarów został odesłany przez szkołę, jest członkiem Partii Demokratycznej i głosował za legalizacją związków homoseksualnych. W publicznych wypowiedziach twierdzi, że nie rozumie decyzji biskupa. Rzecznik diecezji brooklyńskiej, Kieran Harrington wyjaśnia, że ustawodawcy nowojorscy „nie wykonali porządnie swojej pracy” i „nie przemyśleli sprawy przed ostatecznym głosowaniem”. Rezultatem tego jest nieakceptowana przez Kościół ustawa o tzw. małżeństwach między osobami tej samej płci.

Jak niedawno ujawnił dziennik „New York Times” w przeforsowaniu ustawy pro-homoseksualnej i przekonaniu niezdecydowanych ustawodawców kluczową rolę odegrał lobbing poparty olbrzymimi sumami pieniędzy.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl (2011-07-13) | http://www.piotrskarga.pl/ps,7532,2,0,1,I,informacje.html