Flaga Unii Europejskiej zastąpi na koszulkach sportowców narodowe godła?

Aktualizacja: 2011-07-9 9:49 am

Już niedługo flaga Unii Europejskiej może zastąpić nasze godło narodowe, znajdujące się na koszulkach sportowców. Na taki pomysł wpadł jeden z europosłów Europejskiej Partii Ludowej, do której należą Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe.

Według hiszpańskiego europosła Santiago Fisasa Ayxela, UE może promować się poprzez sport, dlatego warto, aby narodowe godła na koszulkach sportowców, zastąpić flagą „wspólnoty”. Podobnie miało by być na olimpiadach i innych światowych rozgrywkach sportowych, gdzie zamiast flag wszystkich krajów należących do UE i uczestniczących w zawodach, miałaby powiewać właśnie flaga eurokołchozu. Pomysł kolegi polityków PO i PSL, ma już akceptację Komisji Kultury i Sportu Parlamentu Europejskiego, oraz komisarz unii ds. kultury Androulli Vassiliou. W przyszłym tygodniu projekt będzie rozpatrywany podczas posiedzenia PE.

MM

Za: narodowcy.net -- [Org. tytuł: « Flaga UE zamiast godła?»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=40462 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]