Bili kupców zgodnie z prawem

Aktualizacja: 2011-07-8 9:56 pm

Warszawska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie najazdu ochroniarzy na kupców KDT z lipca 2009 roku.

Do brutalnego potraktowania kupców hali Kupieckich Domów Towarowych na pl. Defilad doszło podczas akcji ochroniarzy agencji Zubrzycki wynajętych do zabezpieczenia komorniczej egzekucji.

„Brak cech przestępstwa jest podstawą umorzenia głównych wątków śledztwa, jak przekroczenie uprawnień ochroniarzy z agencji Zubrzycki, komornika oraz prezydenta stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz” – podała w komunikacie rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Monika Lewandowska.

Decyzja Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ z 30 czerwca jest nieprawomocna. Mogą się od niej odwołać osoby, które w śledztwie dostały status pokrzywdzonych, m.in. kupcy i osoby im pomagające.

Inne wątki sprawy umorzone z braku cech przestępstwa to: narażenie osób na miejscu na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia przez użycie gazu pieprzowego; posiadanie tego gazu bez zezwolenia oraz utrudnianie i zakazywanie załogom karetek udzielania pomocy osobom pokrzywdzonym.

Według pokrzywdzonych prezydent stolicy miała nie dopełnić obowiązków, nie przystępując do rozmów z kupcami i nie wycofując agencji Zubrzycki.
Z powodu niewykrycia sprawców oraz braku dowodów przestępstwa umorzono wątki śledztwa co do niszczenia mienia oraz naruszenia nietykalności kupców.

Z kolei mokotowska prokuratura umorzyła śledztwo ws. domniemanego niedopełnienia obowiązków przez policjantów, którzy zabezpieczali operację.

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=40453 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]