USA: piloci nie chcieli latać z banerami ateistów

Aktualizacja: 2011-07-7 9:52 pm

Organizacje ateistyczne, które chciały uczcić Dzień Niepodległości (4 lipca) doczepionymi do samolotów banerami promującymi bezbożność, spotkał wielki zawód. Zdecydowana większość pilotów pracujących dla agencji reklamowych odmówiła latania z tego typu reklamami. 

Gazeta The USA Today donosi, że 4 z 5 pilotów pracujących dla agencji Fly Signs Aerial Advertisingy odmówiło udziału w kampanii, która wymagała od nich latania z banerami o następującej treści: „Ameryka bez Boga” (God-less America) i „Ateizm jest patriotyczny” (Ateizm is patriotic).

Tylko 17 z 85 pilotów pracujących dla różnych agencji reklamowych w USA zgodziło się uczestniczyć w kampanii bezbożników.

The USA Today
cytuje wypowiedź jednego z pilotów, Reda Calverata: „Szanuję nasz kraj i szanuję nasze kościoły. Mamy wystarczająco dużo problemów w naszym kraju i nie ma co ich przysparzać więcej. Jeśli ci ludzie chcą zrobić coś, w co wierzą, świetnie, ale beze mnie”.

Stowarzyszenie Amerykańskich Ateistów wydało 23 tys. dol. na swoją kampanię. Dave Silverman, prezes American Atheists powiedział, że odmowa pilotów to „efekt amerykańskiego fanatyzmu.” – To jest jasne przypomnienie, dlaczego musimy dalej walczyć. Uprzedzenie wobec nas jest tak duże, że ??wielu pilotów boi się latać z naszymi banerami – żalił się Silverman w stacji telewizyjnej CNN.

Organizacje ateistyczne wykorzystują Dzień Niepodległości na promowanie swojej niewiary. Roy Speckhardt, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Amerykańskich Humanistów mówi: – Cenimy sobie zasady, na których zostało oparte nasze państwo, m.in. zasadę wolności – w tym od religii.

Źródło: LifeSiteNes.com, AS.

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=40407 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]