Obywatelu! Sprawdź, czy nie jesteś członkiem PO!

Aktualizacja: 2011-07-6 9:21 pm

Na listach Platformy Obywatelskiej figurują nazwiska osób, które nigdy się do niej nie zapisywały. Czyżby członkostwem w partii rządzącej było zainteresowanych tak mało osób, że potrzebne są „martwe dusze”?

Afera wybuchła w Lubuskiem, gdzie do tej pory wykreślono już 170 członków. Na tym jednak nie koniec – weryfikacja trwa, a wątpliwości dotyczą nawet 300 osób.

Sprawą zajmuje się prokuratura po zawiadomieniu otrzymanym od jednej z mieszkanek Gorzowa. Pani Dorota P. została ostatnio poinformowana o tym, że została skreślona z listy PO, gdyż nie płaciła składek członkowskich. Rzecz w tym, że kobieta do partii nigdy się nie zapisała.

Gwałtowny wzrost liczby członków gorzowskiej PO nastąpił przed ubiegłorocznymi wyborami, kiedy to w ciągu zaledwie kilku miesięcy do partii zapisało się tam ponad 260 osób. Nikt tego wówczas nie zweryfikował. Nieoficjalnie mówi się, że chodziło o władzę w regionalnych strukturach partii w rozgrywce między posłami Bożeną Butkiewicz (z Zielonej Góry) i Witoldem Pahlem (z Gorzowa). Więcej członków to więcej delegatów i większe szanse na przejęcie władzy.

Ciekawe, jak do sprawy odniesie się kierownictwo partii. Czyżby znów afera, której nie było?

Źródło: rp.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=40358 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]