Antypromocja Polski przez Tuska w pierwszym dniu Prezydencji unijnej

– Panie Premierze, co Panu zrobiło polskie rolnictwo, że po raz kolejny szydzi Pan z niego publicznie, widząc w naszej produkcji jedynie obiekt do drwin na skalę międzynarodową?!

– Panie Premierze, co Panu zrobiło polskie rolnictwo, że po raz kolejny szydzi Pan z niego publicznie, widząc w naszej produkcji jedynie obiekt do drwin na skalę międzynarodową?! – pyta retorycznie senator Lucjan Cichosz, przewodniczący Związku Zawodowego Rolników OJCZYZNA odnosząc się do wystąpienia Donalda Tuska podczas uroczystości przejmowania przez Polskę prezydencji w Unii Europejskiej.

Krasnystaw, 1 lipca 2011r.

Informacja prasowa

Re: Gaf premiera ciąg dalszy. Teraz nie lubi polskiego winiarstwa…

– Panie Premierze, co Panu zrobiło polskie rolnictwo, że po raz kolejny szydzi Pan z niego publicznie, widząc w naszej produkcji jedynie obiekt do drwin na skalę międzynarodową?! – pyta retorycznie senator Lucjan Cichosz, przewodniczący Związku Zawodowego Rolników OJCZYZNA odnosząc się do wystąpienia Donalda Tuska podczas uroczystości przejmowania przez Polskę prezydencji w Unii Europejskiej. Szef rządu, wymieniając prezenty ze swoim węgierskim odpowiednikiem, wyjątkowo marnym żartem nadmienił, iż błaga, by nigdy nie musieć dawać w podarunku polskiego wina.

Tymczasem polska branża winiarska nie zasługuje bynajmniej na drwiny, tylko na wsparcie i uznanie za to, że po kilkudziesięciu latach przerwy przywraca na terenie Rzeczypospolitej kulturę upraw winorośli. Ledwie dwa tygodnie temu obradował w Zielonej Górze VI Konwent Polskich Winiarzy, podczas którego można było zaprezentowano 84 wina blisko sześćdziesięciu producentów, łącznie zaś aktywnych profesjonalnie w branży jest już co najmniej kilkaset rodzin na blisko tysiącu hektarów. W lipcu w Krynicy zostanie zorganizowany XX Międzynarodowy Konkurs Winiarski VINOFORUM, co jest dowodem uznania dla naszych producentów ze strony partnerów zagranicznych. W tym kontekście jest szczególnie przykre, iż najpierw minister Radosław Sikorski zdyskredytował nasze winiarstwo wybierając wina z Węgier na czas naszej prezydencji, przy czym zresztą popisał się niewiedzą na temat skali i jakości naszej produkcji. Teraz zaś na kpinki pozwolił sobie sam premier Tusk.

–  Zamiast uczynić z walki o polskie rolnictwo główny motyw naszej prezydencji w Unii, premier Tusk kolejny raz (tak jak niedawno wychwalając chorwackie truskawki) strzela producentom w nogę. Skoro więc już sobie żartujemy, to wypada zapytać, czy Pan Premier nie wygłasza takich oświadczeń nadmiernie wcześniej rozsmakowując się w tokaju?! – konkluduje sen. Cichosz.

Z poważaniem
Biuro Senatorskie
Lucjana Cichosza

Lucjan Cichosz – polski polityk, samorządowiec, lekarz weterynarii, senator VII kadencji, członek PiS, przewodniczący Związku Zawodowego Rolników „Ojczyzna”.

Strona internetowa Senatora: http://www.lucjancichosz.senat.pl/index.htm

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów Senatora

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content