Aktualizacja strony została wstrzymana

Kolejna antypolska prowokacja: „A gdyby tak Litwin wystrzelał całą polską wieś?”

Litewska telewizja LNK, która wyemitowała sceny zrywania tabliczki z polską nazwą ulicy, chce pokazać dziś – w dniu wizyty w Wilnie szefa MSZ Radosława Sikorskiego – program zatytułowany „A gdyby tak Litwin wystrzelał całą polską wieś?”. Polskie MSZ jest mocno zaniepokojone.

Telewizja planuje emisję w ramach cyklu audycji pt. „Wydarzenia, które wstrząsnęły Litwą”. Program będzie przypominał dramat sprzed 13 lat, który miał miejsce we wsi Draucziai rejonu święciańskiego na Wileńszczyźnie. Wówczas 58-letni Leonard Zawistonowicz, Polak mieszkający na Litwie, zastrzelił ośmiu mieszkańców wsi, którzy byli Litwinami. Biegli orzekli, że Zawistonowicz był niepoczytalny.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

Autor: annd, gsad; Źródło: PAP

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Tego typu powtarzające się antypolskie prowokacje są w dużej mierze wynikiem słabości państwa polskiego nie reagującego na incydenty. Bowiem marszczenie czoła i strojenie do kamer zaprzyjaźnionych telewizji komicznie groźnych min przez – pożal się Boże – ministra spraw zagranicznych, nie rozwiązuje sytuacji. Wszyscy bowiem zauważają niemoc „polskiego rządu” i z przyjemnością skaczą na to pochyłe, spróchniałe i zżarte przez komunistyczno-syjonistyczne korniki drzewo.

 


 

Za: tvp.info | http://tvp.info/informacje/swiat/a-gdyby-tak-litwin-wystrzelal-cala-polska-wies/4794508 | „A gdyby tak Litwin wystrzelał całÄ… polskÄ… wieś?”

Skip to content