Kolejna antypolska prowokacja: „A gdyby tak Litwin wystrzelał całą polską wieś?”

Aktualizacja: 2011-06-30 7:57 am

Litewska telewizja LNK, która wyemitowała sceny zrywania tabliczki z polską nazwą ulicy, chce pokazać dziś – w dniu wizyty w Wilnie szefa MSZ Radosława Sikorskiego – program zatytułowany „A gdyby tak Litwin wystrzelał całą polską wieś?”. Polskie MSZ jest mocno zaniepokojone.

Telewizja planuje emisję w ramach cyklu audycji pt. „Wydarzenia, które wstrząsnęły Litwą”. Program będzie przypominał dramat sprzed 13 lat, który miał miejsce we wsi Draucziai rejonu święciańskiego na Wileńszczyźnie. Wówczas 58-letni Leonard Zawistonowicz, Polak mieszkający na Litwie, zastrzelił ośmiu mieszkańców wsi, którzy byli Litwinami. Biegli orzekli, że Zawistonowicz był niepoczytalny.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

Autor: annd, gsad; Źródło: PAP

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Tego typu powtarzające się antypolskie prowokacje są w dużej mierze wynikiem słabości państwa polskiego nie reagującego na incydenty. Bowiem marszczenie czoła i strojenie do kamer zaprzyjaźnionych telewizji komicznie groźnych min przez – pożal się Boże – ministra spraw zagranicznych, nie rozwiązuje sytuacji. Wszyscy bowiem zauważają niemoc “polskiego rządu” i z przyjemnością skaczą na to pochyłe, spróchniałe i zżarte przez komunistyczno-syjonistyczne korniki drzewo.

 


 

Za: tvp.info -- [Org. tytuł: « „A gdyby tak Litwin wystrzelał całÄ… polskÄ… wieś?”»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=40061 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]