Łagodna kara dla izraelskiego małżeństwa za kradzież pamiątek z Auschwitz

Aktualizacja: 2011-06-27 1:27 pm

Karę pozbawienia wolności w zawieszeniu i wpłatę nawiązki na ochronę zabytków orzekł polski sąd dla  izraelskiego małżeństwa, które chciało wywieźć pamiątki po zamordowanych w byłym obozie hitlerowskim Auschwitz.

Izraelczycy wpadli w piątek na lotnisku w Balicach. Podczas kontroli celnej okazało się, że mają rzeczy, które wykradli z muzeum. Rzecznik Małopolskiej Policji Dariusz Nowak, poinformował że para z Izraela miała przy sobie rzeczy takie jak nożyczki, korki porcelanowe od butelek, noże, kawałki łyżek. Para przyznała się do tego, że byli na wyciecczce w Oświęcimiu i zabrali stamtąd te przedmioty. Izraelczykom postawiono zarzut kradzieży przedmiotów mających szczególne znaczenie dla narodu polskiego. Za taki czyn groziła im kara do 10 lat więzienia. Skazani dobrowolnie poddali się karze. Prokuratura nie ujawnia szczegółów sprawy.

Za: niezalezna.pl (2011-06-26) -- [Org. tytuł: « Kara za kradzież pamiÄ…tek z Auschwitz»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=39916 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]