Czy będzie nota dyplomatyczna do rządu Wielkiej Brytanii? – Mirosław Kokoszkiewicz

Aktualizacja: 2011-06-27 12:30 pm

Jak doniósł Nasz Dziennik w tak zwanym „indeksie demokracji” opublikowanym na łamach tygodnika „The Economist”, Polska znalazła się na niechlubnym 46 miejscu. Wyprzedziły nas takie państwa jak Timor Wschodni, Botswana, Panama czy Trynidad Tobago i słynna Jamajka.

Nie dziwi milczenie na ten temat „wiodących” polskich mediów gdyż w jednej z kategorii branych pod uwagę w tworzeniu tego wstydliwego dla Polski rankingu, czyli „wolnościach obywatelskich” brano pod uwagę takie kryteria jak: wolne media elektroniczne i drukowane, wolność opinii i protestowania, otwarta dyskusja na tematy publiczne.

Raport jest, lecz wszyscy ci, którzy, na co dzień mają usta pełne frazesów o Polsce, jako wspaniałym, demokratycznym państwie prawa nabrali wody w usta.

Źałośnie na tym tle wygląda nie tylko nota polskiego MSZ skierowana do Watykanu, ale i wizyta duetu Wałęsa-Smolar w Tunezji mająca na celu udzielenie temu państwu lekcji demokracji.

Po raporcie tygodnika The Economist myślę, że Tunezyjczycy już wiedzą, że lepsze przykłady demokracji mają na własnym kontynencie.

Myślę, że najlepiej zakrzyczeć ten wstydliwy fakt wystosowując notę dyplomatyczną do Wielkiej Brytanii. To w końcu ich tygodnik zaliczył Polskę do grona państw o tak zwanej demokracji wadliwej.

Mirosław Kokoszkiewicz

Za: kokos
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=39896 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]