Litwa: Sejm zatwierdził odszkodowania za mienie zagrabione Żydom

Aktualizacja: 2011-06-23 1:46 pm

W ciągu najbliższych dziesięciu lat Litwa wypłaci litewskim Żydom 128 mln litów (147 mln złotych) rekompensaty za majątek zagrabiony w czasie drugiej wojny światowej i w okresie radzieckim – zadecydował we wtorek litewski Sejm.

[…] Cały tekst dostępny w materiale źródłowym

PAP

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Przedsiębiorstwo Holokaustu dopięło więc swego na Litwie, teraz wydaje się kolej na wzmożenie nacisków na Polskę. Należy przy tym po raz kolejny podkreślić, że nie chodzi tu o zwrot majątku prawowitym właścicielom żydowskim – bo ta opcja była i jest dostępna w sądach, po uprzednim przedstawieniu stosownych dokumentów poświadczających własność – lecz chodzi o zwykłe wyłudzenie pieniędzy przez grupy żydowskie uzurpujące sobie zbiorowe prawo do “mienia żydowskiego”. Te grupy żydowskie, skupione wokół organizacji typu Światowy Związek Żydów, a które działacz żydowski, prof. Norman Finkelstein określił jasno określeniem “Przedsiębiorstwa Holokaustu”, trudnią się szantażem politycznym, zastraszaniem, nielegalnym lobbowaniem i zwykłym przekupstwem celem wyłudzenia pieniędzy na swoje prywatne cele. Tego typu przestępcza działalność w normalnie funkcjonujących systemach międzynarodowych byłaby natychmiast obiektem zainteresowania organów śledczych i wymiaru sprawiedliwości. Niestety, te sama siły korumpują i destabilizują układy polityczne w innych krajach, przyczyniając się do swobodnego działania różnego rodzaju organizacji przestępczych.

 


 

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=39736 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]