Francja: szkoły fałszują dzieciom obraz miłości

Aktualizacja: 2011-06-21 9:40 pm

Narzucanie dzieciom mrocznej i silnie zideologizowanej wizji miłości zarzucił francuskiej oświacie przewodniczący tamtejszego episkopatu. Abp André Vingt-Trois zauważył, że nowy program nauczania przygotowuje dzieci do mechanicznego korzystania ze swego ciała. Wszelkimi możliwymi sposobami przekonuje się młodych, że najważniejsze to nie nawiązywać żadnej prawdziwej relacji – podkreślił kardynał. Zaznaczył on jednocześnie, że młodzi oczekują wychowania do prawdziwej miłości. Tej jednak nie da się zredukować do zjawiska czysto hormonalnego.

Metropolita Paryża zauważył również, że w nowych podręcznikach teoria gender przestała być teorią, a stała się ideologicznym credo, które narzuca się dzieciom. Przekonuje się je bowiem od najmłodszych lat, że płeć jest jedynie kwestią wyboru bądź kultury. Jakby nie było żadnych naturalnych i psychologicznych predyspozycji. Kard. Vingt-Trois zauważył, że o ile u początków teorii gender stoją środowiska feministyczne, o tyle dziś jest ona narzucana przez homoseksualne grupy nacisku.

kb/ rv

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=39663 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]