Rośnie antysemityzm w Norwegii?

Aktualizacja: 2011-06-16 9:04 pm

Według medialnych doniesień w Norwegii narastają antysemickie nastroje. Mają się one udzielać w szczególności norweskiej młodzieży i dotykać uczniów żydowskiego pochodzenia.

Wnioski wyciągnięto na podstawie badań na temat rasizmu, przeprowadzonych wśród uczniów szkół w Oslo. Okazało się, że prawie połowa ankietowanych uważa, że słowo „Żyd” jest używane wśród uczniów w negatywnych kontekście. Jedna trzecia żydowskich uczniów twierdzi natomiast, że znalazła się w niebezpieczeństwie z powodu swojego pochodzenia.

Norweska minister edukacji Kristin Halvorsen (Socjalistyczna Partia Lewicy) zapowiedziała, że przeznaczy sześć milionów dolarów na szkolenie nauczycieli w zakresie zwalczania antysemityzmu. Zachęca również, aby placówki oświatowe w większym stopniu obchodziły Dnia Holocaustu, odbywającego się 27 stycznia każdego roku.

Źródła: Dagbladet / Dagens Nyheter / Ministerstwo edukacji Norwegii

MM

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=39432 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]