Szwecja: Aresztowanie bandy zmuszającej bezręcznego inwalidę do żebrania

Aktualizacja: 2008-12-6 3:22 pm

Policja szwedzka zatrzymała pięć osób podejrzanych o uprowadzanie, znęcanie się i przymuszanie ludzi do pracy – podaje sztokholmskie pismo Metro. Piąta podejrzana osoba jest cały czas poszukiwana.

Jedną z osób przymuszanych do pracy był inwalida pozbawiony rąk, 28-letni obywatel Ukrainy, który przez ponad dwa lata był zmuszany do żebrania na stacjach metra w Sztokholmie, a wcześniej “w krajach Europy Wschodniej”. Mężczyzna nie otrzymywał ani grosza z zebranych pieniędzy. “Pod nieusstanną obserwacją porywaczy był zmuszany do codziennego żebrania przez okres ponad dwóch lat. Mężczyzna zgromadził podczas kilku lat sześciocyfrową sumę ponad miliona koron szwedzkich (ponad 118 tysięcy dolarów USA)” – powiedział Per Uno Johansson ze sztokholskiej policji.

Porywacze zmuszali mężczyznę do żebrania, zimą “w krajach Europy Wschodniej” [chodzi prawdopodobnie o takie kraje jak Polska], a latem w Szwecji.Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=3941 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]