USA: zdjęcie USG dziecka poczętego “obraźliwe” dla organizatorów festynu

Aktualizacja: 2011-06-15 10:12 pm

W stanie Illinois grupie obrońców życia zakazano udziału w paradzie planowanej na 2 lipca, z powodu baneru przedstawiającego zdjęcie USG dziecka poczętego. Organizatorzy parady stwierdzili, że zdjęcie nienarodzonego dziecka może być „obraźliwe” dla niektórych osób.

Uznali, że nienarodzone dziecko jest zbyt obraźliwe – mówił dziennikarzom, wyraźnie oburzony, Martin Kelley, współzałożyciel katolickiej organizacji pro-life w mieście Palatine. – To jest zdjęcie USG, przedstawiające dziecko poczęte. Nie jest to wizerunek dziecka zabitego w wyniku aborcji – zapewnił.

Na banerze katolickiej organizacji, obok zdjęcia USG dziecka poczętego, znalazł się także wizerunek kobiety w podeszłym wieku i napis: „Katolicy z okręgu Palatine szanują życie… od poczęcia aż do naturalnej śmierci”.

Grupa maszerowała z podobnym banerem w ub. roku. Jednak obecnie organizatorzy zażądali usunięcia zdjęcia nienarodzonego dziecka. Kelly wyjaśnia, że nie jest to możliwe, gdyż oznaczałoby to zmianę punktu widzenia, zgodnie z którym życie zaczyna się w chwili poczęcia.

Parada połączona z festynem w mieście Palatine ma się odbyć 2 lipca. Jak na razie uczestnictwo w niej potwierdziło 80 różnych organizacji. Imprezę sponsoruje Palatine Jaycees.  

Organizatorzy odmówili udziału w paradzie katolickiej organizacji, ponieważ nie chciała ona współpracować z nimi i nie przedstawiła nowych banerów do zatwierdzenia, a także nie zgodziła się na jakiekolwiek zmiany w istniejących materiałach wizerunkowych. Według zarządu firmy Jaycees, baner ze zdjęciem dziecka poczętego jest obraźliwy. Jej rzecznik skarżył się, że po zeszłorocznej paradzie wiele osób było oburzonych plakatem katolickiej organizacji.

Obrońcy życia przypominają, że podczas parady spotkali się z ogromnym aplauzem. Ubolewają, że organizatorzy nie wyrazili zastrzeżeń do materiałów „rodzin lesbijskich i gejowskich”, które wezmą udział w planowanym festynie, a „czepiają się” właśnie ich.  

Źródło: LIfeSiteNews.com, AS

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=39409 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]