W czasie deszczu dzieci się nudzą

Aktualizacja: 2006-06-6 12:00 am

“Jak donosi serwis kath.net, w minioną sobotę w parafii św. Mikołaja w Oberndorfie (Górna Szwabia, diecezja augsburska) bp Walter Mixa odprawił nabożeństwo ekspiacyjne. Za co chcieli odpokutować zgromadzeni? Ano za to, iż kilka dni wcześniej dwoje dzieci wyciągnęło sobie z niezabezpieczonego tabernakulum puszkę z konsekrowanymi hostiami i zeżarło ze sto sztuk. Dzieci zeznały, że uczyniły to z nudów. Policja wyklucza motywy satanistyczne.

Cóż, w Polsce (w Nowogardzie) dzieci nudząc się podczas Mszy świętej podpalają pajęczyny, od których zajmują się śmieci, papiery i – w końcu – cały kościół. W Niemczech – otwierają tabernakulum i wyjadają konsekrowane Hostie. W sumie – nie ma się co dziwić. Skąd trzynastoletnia dziewczynka z Nowogardu (która jest już wystarczająco dorosła, aby np. założyć konto w banku) ma wiedzieć, co to jest Msza święta, skoro na religii słyszy w kółko tylko o tym, że Jezus ją kocha? Kto niemieckim dzieciom ma powiedzieć, że to małe, okrągłe, to Ciało Chrystusa, a nie czipsy, skoro widzą co niedziela, jak pani Hedwig z panem Dieterem częstują tymi “czipsami” wszystkich naokoło, wręczając je do rąk? Ciekawe, kiedy ostatnio parafia w Oberndorfie przeżywała adorację Eucharystyczną, a wierni podczas niej klęczeli na oba kolana?

posted by Dextimus at 6.6.06

Za: KRONIKA NOVUS ORDO

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=392 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]