Za opóźnienia w budowie Stadionu Narodowego – podwyżki o prawie 300%, trzynastki i wysokie premie

Aktualizacja: 2011-06-10 9:34 am

Mimo opóźnień w budowie Stadionu Narodowego, wynagrodzenie członków zarządu Narodowego Centrum Sportu wzrosło w trzy lata o 266 proc. Oprócz tego dostawali jeszcze „trzynastki” – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Ministerstwo Sportu i Turystyki nie chciało ujawnić konkretnych kwot, jakie wypłacono Rafałowi Kaplerowi, prezesowi NCS, i pozostałym członkom zarządu.

Z raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że członkowie zarządu NCS w 2008 r. zarobili 377,3 tys. zł, w 2009 – 682,5 tys. zł, a w roku ubiegłym – 1,05 mln zł.

Oznacza to wzrost tylko w ciągu trzech lat o 266 procent. W tym czasie przeciętne pensje w Polsce rosły o 2,1 procent, a w 2010 roku o 1,5 procent.

Dalszych premii członkowie Zarządu mogą się spodziewać po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie stadionu, a następnych – po zakończeniu Euro 2012.

annd, kan/„Dziennik Gazeta Prawna”

Za: tvp.info -- [Org. tytuł: « Premie za opóźnienia na Narodowym»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=39196 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]