Słowacja: polski ambasador poparł akcję środowisk homoseksualnych

2 czerwca 2011 r. Ambasador RP na Słowacji podpisał się pod oświadczeniem popierającym pochód środowisk lesbijskich, gejowskich, biseksualnych i transseksualnych zorganizowanym w Bratysławie – donosi portal onet.pl. O wyjaśnienie zaistniałej sytuacji zwrócili się do ministra Radosława Sikorskiego posłowie PiS – Kazimierz Ujazdowski i Jarosław Sellin. Ich zdaniem jest to akt ingerencji w wewnętrzne sprawy zaprzyjaźnionego z Polską sąsiedniego państwa.

Ujazdowski i Sellin zażądali od szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych podjęcia działań, które zapobiegną promowaniu przez polską dyplomację postaw sprzecznych z etycznymi podstawami cywilizacji i z wartościami Konstytucji RP oraz wystosowania oficjalnych przeprosin skierowanych do władz Słowacji z powodu bezprecedensowej, skandalicznej ingerencji ambasadora polskiego w Bratysławie Andrzeja Krawczyka w wewnętrzne sprawy tego państwa”.

„Naszym zdaniem był to akt ingerencji w wewnętrzne stosunki zaprzyjaźnionego z Polską, sąsiedniego państwa. Nie mniej oburzający jest fakt, że deklaracja złożona przez ambasadora Andrzeja Krawczyka jest sprzeczna z zasadami Konstytucji RP określającymi małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny oraz konstytucyjnymi prawami dziecka i rodziny” – podkreślili politycy w liście skierowanym do Radosława Sikorskiego.

Źródło: onet.pl

Komentarz PiotrSkarga.pl: Rzeczywiście to niebywały skandal! Oto do czego przykładają ręce polscy dyplomaci! Oby Słowacy nie dali się złamać nachalnej promocji homoseksualizmu i wzorem sąsiednich Węgier zwrócili się wyraźnie ku swych chrześcijańskim korzeniom.

Za: PiotrSkarga.pl (2011-06-09) | http://www.piotrskarga.pl/ps,7332,2,0,1,I,informacje.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content