Słowacja: polski ambasador poparł akcję środowisk homoseksualnych

Aktualizacja: 2011-06-9 9:53 am

2 czerwca 2011 r. Ambasador RP na Słowacji podpisał się pod oświadczeniem popierającym pochód środowisk lesbijskich, gejowskich, biseksualnych i transseksualnych zorganizowanym w Bratysławie – donosi portal onet.pl. O wyjaśnienie zaistniałej sytuacji zwrócili się do ministra Radosława Sikorskiego posłowie PiS – Kazimierz Ujazdowski i Jarosław Sellin. Ich zdaniem jest to akt ingerencji w wewnętrzne sprawy zaprzyjaźnionego z Polską sąsiedniego państwa.

Ujazdowski i Sellin zażądali od szefa Ministerstwa Spraw Zagranicznych podjęcia działań, które zapobiegną promowaniu przez polską dyplomację postaw sprzecznych z etycznymi podstawami cywilizacji i z wartościami Konstytucji RP oraz wystosowania oficjalnych przeprosin skierowanych do władz Słowacji z powodu bezprecedensowej, skandalicznej ingerencji ambasadora polskiego w Bratysławie Andrzeja Krawczyka w wewnętrzne sprawy tego państwa”.

“Naszym zdaniem był to akt ingerencji w wewnętrzne stosunki zaprzyjaźnionego z Polską, sąsiedniego państwa. Nie mniej oburzający jest fakt, że deklaracja złożona przez ambasadora Andrzeja Krawczyka jest sprzeczna z zasadami Konstytucji RP określającymi małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny oraz konstytucyjnymi prawami dziecka i rodziny” – podkreślili politycy w liście skierowanym do Radosława Sikorskiego.

Źródło: onet.pl

Komentarz PiotrSkarga.pl: Rzeczywiście to niebywały skandal! Oto do czego przykładają ręce polscy dyplomaci! Oby Słowacy nie dali się złamać nachalnej promocji homoseksualizmu i wzorem sąsiednich Węgier zwrócili się wyraźnie ku swych chrześcijańskim korzeniom.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=39169 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]