W Polsce prąd niemal najdroższy w Europie

Aktualizacja: 2011-06-8 7:59 am

Polska plasuje się na niechlubnym drugim miejscu wśród krajów europejskich, gdzie za prąd płaci się najwięcej. Więcej od nas płacą tylko Węgrzy – wynika z raportu UOKiK, do którego dotarło RMF FM.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wskazuje, że pojedynczy odbiorca na rynku energetycznym ma bardzo niewiele do powiedzenia, a tymczasem gigantyczne koncerny robią, co chcą. Z raportu wynika, że narzucają one jednakowe ceny, co sprawia, że konsumenci choć mają możliwość zmiany dostawcy, nie robią tego, gdyż konkurencja nie ma do zaoferowania niczego korzystniejszego.

Z danych UOKiK wynika, że ciągle zmniejsza się różnica między cenami oferowanymi przez najdroższego i najtańszego dostawcę energii. Jak wylicza RMF FM, obecnie oszczędność na kilowatogodzinie to 0,03 grosza, co w skali roku pozwala zostawić w domowym budżecie… 8 złotych.
Pytanie, czy rząd nie ma sposobów na rozbicie energetycznego – trudno nie użyć tu tego słowa – układu. W końcu miało żyć się lepiej… wszystkim. Odpowiednie narzędzia z pewnością są, ale czy rząd będzie miał chęć podjęcia tej walki?

Źródło: rmf24.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=39106 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]