Aktualizacja strony została wstrzymana

W Polsce prąd niemal najdroższy w Europie

Polska plasuje się na niechlubnym drugim miejscu wśród krajów europejskich, gdzie za prąd płaci się najwięcej. Więcej od nas płacą tylko Węgrzy – wynika z raportu UOKiK, do którego dotarło RMF FM.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wskazuje, że pojedynczy odbiorca na rynku energetycznym ma bardzo niewiele do powiedzenia, a tymczasem gigantyczne koncerny robią, co chcą. Z raportu wynika, że narzucają one jednakowe ceny, co sprawia, że konsumenci choć mają możliwość zmiany dostawcy, nie robią tego, gdyż konkurencja nie ma do zaoferowania niczego korzystniejszego.

Z danych UOKiK wynika, że ciągle zmniejsza się różnica między cenami oferowanymi przez najdroższego i najtańszego dostawcę energii. Jak wylicza RMF FM, obecnie oszczędność na kilowatogodzinie to 0,03 grosza, co w skali roku pozwala zostawić w domowym budżecie… 8 złotych.
Pytanie, czy rząd nie ma sposobów na rozbicie energetycznego – trudno nie użyć tu tego słowa – układu. W końcu miało żyć się lepiej… wszystkim. Odpowiednie narzędzia z pewnością są, ale czy rząd będzie miał chęć podjęcia tej walki?

Źródło: rmf24.pl

Za: MyPiS.org | http://mypis.pl/aktualnosci/1807-w-polsce-prad-niemal-najdrozszy-w-europie

Skip to content