Dzieci mają dzieci… W Polsce niemal najwięcej w Europie nastoletnich matek

Aktualizacja: 2011-06-8 8:00 am

Gwałtownie rośnie w Polsce liczba nastoletnich matek. Dziś w Europie wyprzedza nas tylko Wielka Brytania – pisze na łamach „Newsweeka” Violetta Ozminkowski.

Informuje ona o badaniach przedwczesnego rodzicielstwa w Polsce prowadzonych przez CBOS. Nadzorowali je seksuolog prof. Zbigniew Izdebski, lekarz prof. Tomasz Niemiec i pedagog dr. Krzysztof Wąż. Wyniki wraz z komentarzem opublikowali w monografii „(Zbyt) młodzi rodzice”.

Według badań, w 2004 roku matek, które nie ukończyły 15 lat było 288, a w ostatnim roku – o 30 proc więcej. Natomiast wszystkich ciąż nieletnich było około 20 tysięcy.

Alarmujące dane przyniosły też prowadzone niedawno badania GFK Polonia, według których w Polsce kontakty seksualne miało już 12 proc. dzieci w wieku 12-15 lat i co trzeci 16-17-latek. Niebezpiecznie zaczął się więc obniżać średni wiek inicjacji seksualnej, który jeszcze w 2005 roku wynosił nieco ponad 18 lat.

KAI

Za: info.wiara -- [Org. tytuł: « Dzieci majÄ… dzieci »]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=39102 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]