Wenezuela: satanistyczne profanacje bulwersują naród

Aktualizacja: 2011-06-7 11:24 am

W ostatnich tygodniach w Wenezueli dokonano licznych profanacji statuetek i wizerunków Matki Bożej, a także niektórych świętych. Akty wandalizmu wzburzyły społeczeństwo, które podejrzewa, że odpowiedzialne za nie są radykalne bojówki związane z władzą.

Wandale zniszczyli przede wszystkim rzeźby i obrazy „Divina Pastora”, przedstawiające Matkę Bożą trzymającą w jednej ręce dzieciątko Jezus, a w drugiej owieczkę. Matka Boża pod tą postacią jest szczególnie czczona w Ameryce Łacińskiej.

W ub. weekend wandale zniszczyli część twarzy statuetki Matki Bożej w zachodnim stanie Lara, rozbili dzieciątko Jezus i owieczkę.

Oprócz kilkudziesięciu takich profanacji, których dokonano w ciągu ostatnich kilku tygodni, zniszczono wiele posągów świętego Jose Gregorio Hernandeza, oraz rzeźbę „Dziewicy z Coromoto”. Profanacji uległy także wizerunki Matki Bożej, które w wielu miejscach spryskano czerwoną farbą.  

To są naprawdę straszne profanacje, które obrażają uczucia katolickiego narodu Wenezueli – ubolewał ostatnio prałat ks. Jesus Gonzalez de Zarate ze stanu Lara, który wypowiadał się dla lokalnej stacji telewizyjnej.

Mieszkańcy Wenezueli mimo zapowiedzi władz, że rozprawią się z wandalami, nie sądzą, aby kiedykolwiek odnaleziono sprawców i wymierzono im karę, gdyż o te akty podejrzewają bojówki lewicowe związane z prezydentem Chavezem.

Chociaż prezydent Hugo Chavez często podkreśla swój katolicyzm i używa języka religijnego w przemówieniach, od czasu przejęcia władzy ciągle walczy z hierarchię kościelną. Nigdy nie wybaczył katolickim duchownym poparcia zamachu stanu w 2002 r., który na krótko odsunął go od władzy.

Źródło: Reuters, AS

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=39054 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]