Aktualizacja strony została wstrzymana

Niechciane centy w USA

Vernal – Utah – Policja ukarała mandatem Jason West’s z Vernal w stanie Utah za opłatę $25 należności w klinice w centach, 2500 sztuk jednocentówek. Była to forma jego protestu za nieuzasadnione jego zdaniem nakazanie mu zapłacenia za wizytę lekarską tej kwoty. Wobec odmowy przez kasjera przyjęcia zapłaty w centach, West zostawił należność na jego ladzie i wyszedł. Powiadomiona Policja ukarała West’a mandatem. Na liczne protesty, Policja tłumaczyła, że West zostal ukarany nie za to że placił centami, ale za niewłaściwe zachowanie (!?). Sprawa znalazła się w sądzie miejskim.

Swoisty protest płacenia należności w centach miał również miejsce w stanie Maryland, kiedy ostatniego lata miszkaniec przyniósł plastikową torbę centówek aby zapłacić $966.86 należnego podatku.

W New Jersey dyrekcja szkoły ukarała 29 studentów, którzy płacili należne za posiłek $2 w jedno-centówkach. Jednak po proteście rodziców studenci zostali przeproszeni. A dyrekcja przyjęła tłumaczenie, że płacenie drobnymi wydłuża kolejkę po posiłek.

W licznych komentarzach przypomniano, że 1 cent jest takim samym uzywanym w USA pieniądzem jak dollar.

Wg/06/06/2011

Za: Salt Lake City Desert News – June 6, 2011

Za: Polish Club Online (6 cze 2011) | http://www.polishclub.org/2011/06/06/niechciane-centy-w-usa/

Skip to content