Aktualizacja strony została wstrzymana

Wyeliminować słowa „Mama” i „Tata” – mówią instrukcje dla nauczycieli w Australii

W rozprowadzanej przez australijskie wydziały edukacji w Victoria instrukcji dla nauczycieli, apeluje się o zastąpienie używanych określeń „matka” i „ojciec” na „rodzic” i „opiekun”.

Celem rozprowadzanej instrukcji o nazwie Learn to Include jest zmniejszenie znaczenia instytucji małżeństwa poprzez włączenie do tego pojęcia tzw. partnerów homoseksualnych. Instrukcja dla nauczycieli jest częścią programu zawierającego książki dla dzieci oraz przewodniki dla nauczycieli. Program finansowany jest przez departament zapobiegania przestępstwom Prokuratora Generalnego New South Wales Attorney General oraz przez Wydział Edukacji Tasmanian Department of Education Equity Standards Branch. W Programie opiniuje się by edukacja na temat homoseksualizmu jako normalnego stylu życia zaczynała się od najwcześniejszych lat życia dziecka. Rekomenduje się też, by zwalczać tradycyjną instytucję małżeństwa, określaną w Instrukcji jako „heterosexizm”.

Załączone do Programu książki skierowane są dla dzieci od przedszkola do klasy szóstej, a napisane zostały przez „parę” lesbijską Vicki Harding i Jackie Braw. Te dwie lesbijki promowane są przez australijskie środki masowego przekazu i występują np. w programach dla dzieci.

Za:
Deprecated: preg_replace(): Passing null to parameter #3 ($subject) of type array|string is deprecated in /home/bibulaco/public_html/wordpress/wp-includes/kses.php on line 1745