Gdy katoliczka poślubia muzułmanina

Aktualizacja: 2008-12-4 6:45 pm

Małżeństwo katoliczki z wyznawcą islamu ma dla niej często dramatyczne konsekwencje. Jeszcze mniej wesoła jest sytuacja dzieci z takiego związku, które są zmuszane do wyznawania islamu.

Małżeństwa między katolikami i muzułmanami mają często wiele problemów z powodu różnic kulturowych. Są związkami trudnymi, czasem odrzucanymi przez rodziny i społeczeństwo, często się rozpadają – twierdzi sekretarz konferencji generalnej Episkopatu Włoch, biskup Mariano Crociata. W wywiadzie dla katolickiego miesięcznika “30Giorni”. Jego zdaniem nie należy zachęcać do tego rodzaju małżeństw.

Biskup powołał się na wyniki badań przeprowadzonych przez włoski episkopat. Wynika z nich, że małżonkowie, których dzieli religia, z czasem zaczynają dążyć z powrotem do swych społecznych, kulturowych i religijnych korzeni. Według włoskiego hierarchy z tego powodu przedstawiciele Kościoła powinni “z wielką ostrożnością” rozpatrywać składane przez katolików wnioski o zgodę na małżeństwo z osobą wyznającą islam.

aj

Za: Fronda.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=3890 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]