Szkocja: Bojkot doprowadził do zamknięcia izraelskiej firmy naruszającej umowy międzynarodowe

Aktualizacja: 2008-12-4 9:49 am

Polityczny ruch Gush Shalom działający w Izraelu i domagający się pokoju pomiędzy Palestyńczykami a Izraelem, przywrócenia granic Izraela sprzed 1967 roku i ustanowienia miasta Jerozolimy jako wspólnej stolicy Państwa Palestyńskiego i Izraela, donosi że wśród mieszkańców Szkocji wzbiera złość na działalność izraelskiej firmy Mayonat Eden (znanej jako Mei Eden) i posiadającej swoje magazyny w Edynburgu.

Raport mówi, że wobec protestów i skutecznej kampanii przeciwko produktom izraelskiej firmie oskarżanej o używanie do produkcji swoich wyrobów, wody pochodzącej ze Wzgórz Golan, wiele brytyjskich uniwersytetów, związków zawodowych, lokalnych władz oraz wielka firma spedycyjna Caledonian McBryan, zerwały kontrakty z firmą Eden Springs, brytyjskim oddziałem firmy Maynoat Eden. Korzystanie z wody pochodzącej z okupowanych terenów jest sprzeczne z międzynarodową konwencją w Hadze.

Przedstawiciel izraelskiej firmy zaprzecza tym doniesieniom, jednak dodaje, że “Nawet jeśli [te doniesienia są prawdziwe], to nie znajdujemy związków pomiędzy tymi ekstremistycznymi działaniami a kilkoma klientami, którzy zaprzestali korzystania z naszych usług. Nasza firma nie zamknęła żadnych ze swoich magazynów w Szkocji. Wprost przeciwnie: rozważamy rozszerzenie naszych operacji w Anglii i Szkocji.”


Na podstawie: HaaretzTags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=3874 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]