Kard. Burke: maryjny ołtarz w każdym domu

Aktualizacja: 2011-05-27 11:31 pm

Powróćmy do tradycji domowych ołtarzyków i kapliczek – apeluje kard. Raymond Burke, prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej.

Zdaniem watykańskiego hierarchy dążąc do odrodzenia pobożności maryjnej w miesiącu maju warto przypomnieć sobie o tym, co w naturalny sposób tę pobożność umacniało. Jedną z takich sprawdzonych praktyk jest wyznaczanie w domu przestrzeni sakralnej, miejsca, w którym rodzina gromadzi się na modlitwę. Amerykański kardynał wspomina, jak sam w dzieciństwie wraz ze swym rodzeństwem opiekował się co roku w maju maryjnym ołtarzykiem, przynosząc do niego wiosenne kwiaty. Obecność takich miejsc w domu pobudza pobożność i przypomina, że Pan Bóg jest naszym stałym gościem, a rodzina prawdziwym Kościołem domowym – podkreśla kard. Burke.

kb/ rv, radicicristiane

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=38573 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]