Nowy Jork: Sprzedany Nowy Dziennik żegna Manhattan – nabywca przenosi redakcję do Garfield

Aktualizacja: 2011-05-27 12:29 pm

Jak informuje Robert Bartel z Nowego Jorku, na stronach portalu “InformacjeUSA” popularna gazeta polonijna, nowojorski “Nowy Dziennik” została sprzedana agencji reklamowej Blueberries Advertising z Garfiled, której właścicielami są Nick, Bart i Chirs Sadowscy. Redakcja ta wcześniej wydawała “Twój Dom” kwartalnik “Polaków mieszkających w Ameryce” jednak jedynie przez krótki okres czasu. Nowi właściciele zdecydowwali przenieść redakcję gazety do swojej siedziby w Garfield.

Pracownicy “Nowego Dziennika” dostali wymówienie. O zatrudnieniu w dzienniku bedzie decydował nowy właściciel.

Blueberries Advertising planuje zmienić dotychczasowe wydanie papierowe gazety na ich zdaniem bardziej atrakcyjną formę internetową. Na papierze gazeta ma się nadal ukazywać jednak w ograniczonym nakładzie i w zmienionej szacie graficznej.

“Nowy Dziennik” nie tak dawno obchodził 40-lecie działalności. Był największą polskojęzyczną gazetą na Wschodnim Wybrzeżu. Założyciel gazety Bolesław Wierzbiański zmarł w 2003 roku. Od jego śmierci gazeta borykała się z wieloma trudnościami. Ostatecznie wobec licznych kłopotów zdecydowano się na jej sprzedaż.

Pomimo daleko idącej współpracy “Nowego Dziennika” z michnikowską “Gazetą Wyborczą” ich środowisko nie było w stanie utrzymać dziennika na rynku polonijnym. Wśród elit III RP odwiedzających redakcję byli Lech Wałęsa, Bronisław Geremek, Adam Michnik, Jacek Kuroń i wiele innych luminarzy nadwiślańskiej polityki i kultury.

Historyczna siedziba “Nowego Dziennika” mieszcząca się pod adresem 333 West 38th Street na Manhattanie ma być sprzedana osobno.

wg/26.05.2011

Za: InformacjeUSA

“Nowy Dziennik” w nowych rękach

Od 17 czerwca 2011 roku “Nowy Dziennik” będzie miał innego właściciela. Rada Dyrektorów Bicentennial Publishing Co. Inc. – wydawcy “Nowego Dziennika” od ponad 40 lat – podjęła decyzję na zebraniu 20 maja br. o sprzedaży praw do wydawania gazety zarówno w wersji papierowej, jak i internetowej. Nabywcą pisma i jedynym posiadaczem jego nazwy będzie firma Outwater Media Group z siedzibą w Garfield, New Jersey.

Za: Nowy Dziennik, Piątek, 27 Maja, 2011

 

KOMENTARZ BIBUŁY: Ucieszyła wiadomość o przejściu “Nowego Dziennika” w inne ręce, bo wydaje się, że inne będą lepsze, wszak gorszego okłamywania Polonii trudno sobie wyobrazić. No, ale z drugiej strony, tak na dobre to nie znamy nowych właścicieli, ani ich intencji. Na rezultaty przyjdzie zatem poczekać i wtedy dowiemy się czy chodzi tu o transakcję w celu jeszcze większego medialnego rażenia, czy też o służenie sprawie polskiej i Polakom.

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=38569 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]