Białoruś: Masz Kartę Polaka? – Tracisz pracę

Aktualizacja: 2011-05-26 1:59 pm

Białoruskie władze chcą zmienić prawo by uprzykrzyć życie posiadaczom Karty Polaka. Do tych informacji dotarła agencja Interfax Zapad. Białoruskie ministerstwo sprawiedliwości przygotowuje projekt zmian prawa pod roboczą nazwą “O obronie narodowych interesów Białorusi”.

Zmianie mają ulec przepisy o służbie państwowej, obywatelstwie i stowarzyszeniach społecznych. Według informatora ministerstwa, w sytuacji, gdy urzędnik państwowy posiadający Kartę Polaka nie zwróci jej instytucji, która ją wydała, będzie to podstawą do zerwania z nim umowy o pracę.

Według informatora agencji, Karta Polaka nakłada na jego posiadaczy obowiązek brania pod uwagę narodowych interesów Polski, a jej otrzymanie karty zależy od odpowiedniego zachowania w stosunku do kraju wydającego. I to właśnie niepokoi białoruskie ministerstwo.

Przedstawiciel ministerstwa sprawiedliwości odwołał się przy tym do postanowienia sąd konstytucyjnego Białorusi z 7 kwietnia 2011 r., który uznał, że dokument wydawany przez polskie władze, nie odpowiadają niektórym normom praw międzynarodowego.

23 lutego br. wydawanie dokumentu obywatelom Białorusi skrytykowali białoruscy parlamentarzyści, którzy stwierdzili, że nie służy ona sprawie budowania dobrosąsiedzkich stosunków.

TV Biełsat

Za: Kresy.pl (25 maja 2011) -- [Org. tytuł: « Masz Kartę Polaka? - Tracisz pracę»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=38497 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]