Litwa chce wprowadzić całkowity zakaz reklamy alkoholu

Aktualizacja: 2011-05-22 6:56 pm

Litwa zamierza wprowadzić jedyny w swoim rodzaju w całej Europie zakaz reklamy alkoholu.

Rząd przedłożył projekt ustawy, według której od początku przyszłego roku ma być zakazana reklama napojów alkoholowych w radiu, telewizji, internecie, mediach drukowanych oraz na plakatach. Do tej pory, odnośnie reklamy alkoholu w telewizji i w radiu pojawiło się tylko ograniczenie czasu antenowego.

Zakazowi podlegać będą jednak tylko krajowe media i firmy. Przedstawiciele branżowi, zwłaszcza piwowarzy i media – jak wileński dziennik „Lietuvos rytas”  – obawiają się, że przede wszystkim producenci z Rosji, Ukrainy i Białorusi mogą wykorzystać zakaz reklamy do kontrolowania litewskiego rynku alkoholowego. Nad projektem ustawy rządu musi najpierw zagłosować parlament w Wilnie.

Justyna Bonarek/geomix.at/Kresy.pl

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=38242 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]