Rząd szkocki sfinansuje wycieczki uczniów gimnazjum do KL Auschwitz

Aktualizacja: 2008-12-2 10:16 am
Ministerstwo Edukacji Szkocji zgodziło się na dofinansowanie przelotów samolotem uczniów szkół gimnazjalnych do KL Auschwitz. Program mający za zadanie “pogłębić wiedzę o Holokauście”, organizowany jest przez “Holokaust Educational Trust”. Minister Edukacji Fiona Hyslop powiedziała, że “Szkocki rząd dostrzega fakt, iż eduakcja na temat Holokaustu jest ważnym czynnikiem programu szkolnego, bowiem ważne jest to aby uczniowie mieli szansę poznania tego co się wydarzyło w Auschwitz i aby Holokaust nigdy nie był zapomniany.”
Rząd szkocki podjął się sfinansownia programu między innymi pod naciskiem pewnych kół, które wskazywały na Anglię, która już finansuje podróże uczniów do KL Auschwitz. Z przeznaczonych na ten cel przez rząd Szkocji 214 tysięcy funtów, KL Auschwitz odwiedzi rotacyjnie co dwa lata po dwóch uczniów z każdej szkoły gimnazjalnej.

Za: STV

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=3823 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]