Ukraina: Pogodynka zdjęta z anteny za krytykę rządu

Aktualizacja: 2011-05-18 2:30 pm

Ukraińskie radio państwowe zrezygnowało z nadawania na żywo prognozy pogody. Powodem decyzji była krytyka pod adresem władzy, którą można było usłyszeć z ust pani synoptyk.

Prowadzący radia państwowego łączyli się z synoptykami z Centrum Meteorologii i Gospodarki Wodnej przez telefon. 12 maja prognozę zaprezentowała Ludmyła Sawczenko. Zaczęła ją od pochwały piękna przyrody i skrytykowała, choć nie bezpośrednio, rządzących.

Nie można być obojętnym w stosunku do tego piękna, którego dopełnieniem są delikatne zapachy konwalii i bzu, a także melodyjny śpiew ptaków. Czasem wydaje się, że takie cudowne dni przyroda daje nam jako kompensację za ten bałagan, bezprawie i niesprawiedliwość, z którą mamy do czynienia w naszym kraju” – powiedziała.

Dalej pani synoptyk mówiła o tym, że rządzący znęcają się nad Ukraińcami i nienawidzą tego „rajskiego kącika na ziemi”. Podkreślała także jedność narodu. Następnie przedstawiła już prognozę pogody. Decyzja dyrekcji, powiązanej z rządzącą prezydencką Partią Regionów, była natychmiastowa: od teraz nie będzie żadnych wejść na żywo z Centrum Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Prognoza będzie nagrywana, ale nie będzie już mogła jej czytać Ludmyła Sawczenko.

IAR/Kresy.pl

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=38052 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]