USA: abp Dolan przestrzega przed inwazją nowomowy

Aktualizacja: 2011-05-16 11:41 am

Progejowscy politycy mają wielkie zasługi w popularyzacji twórczości George’a Orwella. Dzięki nim inżynieria społeczna przestaje być fikcją literacką – twierdzi przewodniczący amerykańskiego episkopatu.

Abp Timothy Dolan odniósł się do zamachów na naturalną definicję małżeństwa. O rozszerzenie pojęcia małżeństwa na związki sprzeczne z naturą człowieka zabiega ostatnio wielu amerykańskich polityków, przede wszystkim sam Barack Obama, ale też gubernator stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo. Ten ostatni zachowuje się tak, jakby w całym stanie nie było ważniejszych priorytetów – stwierdził nowojorski metropolita.

Abp Dolan zwraca również uwagę na fakt, że pomysły twórców współczesnej nowomowy nie podlegają jakiejkolwiek dyskusji. Kto zgłasza choćby najmniejsze zastrzeżenia od razu zostaje uznany za bigota czy dręczyciela. Amerykański hierarcha ostrzega, że walka o legalizację homozwiązków może być niebezpiecznym precedensem. W przyszłości o miano małżeństwa w prawie USA będą mogły się upomnieć związki poligamiczne czy kazirodcze – zauważa przewodniczący amerykańskiego episkopatu.

kb/ rv

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=37856 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]