Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: kard. Burke modlił się przed ośrodkiem aborcyjnym

Kard. Raymond Burke, prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej, modlił się wraz z obrońcami życia 10 maja przed jedną z placówek Planned Parenthood w Houston w amerykańskim stanie Teksas. Niedawno wybudowany ośrodek jest jedną z największych na świecie placówek aborcyjnych. Dokonuje się tam m.in. tzw. późnych aborcji.

Około tysiąca obrońców życia wspólnie z przybyłym z Watykanu purpuratem odmówiło modlitwę „Zdrowaś Mario”. Kilkaset metrów od monumentalnego ośrodka kard. Burke, stojąc na przenośnej platformie, wzywał do modlitwy za ofiary aborcji oraz za tych, którzy zabijają i pomagają zabijać dzieci nienarodzone, a także za matki, które decydują się na taki krok.

W słowie skierowanym do wiernym prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej przypomniał nauczanie Kościoła, odnośnie do obrony życia ludzkiego w każdej jego formie. Przypomniał też ostanie wypowiedzi papieża Benedykta XVI, dotyczące m.in. zachodniej cywilizacji, cierpiącej na „zaćmienie Boga”. Duchowny apelował do katolickich polityków, by nie zapominali o obronie prawa naturalnego i wskazywał na życie i śmierć XVI-wiecznego kanclerza Anglii, Tomasza Morusa, jako przykład właściwej postawy w sytuacji wyboru między prawem moralnym i niemoralnym.

W modlitewnym czuwaniu przed ośrodkiem aborcyjnym w Houston brały udział osoby różnych wyznań chrześcijańskich i religii. Sygnałem do rozpoczęcia modlitwy był dźwięk szofaru – tradycyjnego baraniego rogu pasterskiego, który według tradycji żydowskiej wzywa do pokuty.

Źródło: KAI

Za: PiotrSkarga.pl (2011-05-11) | http://www.piotrskarga.pl/ps,7172,2,0,1,I,informacje.html

Skip to content