Największe badania naukowe konkludują: Homoseksualiści dwukrotnie częściej chorują na nowotwory

Aktualizacja: 2011-05-11 10:41 am

Homoseksualiści są dwukrotnie bardziej narażeni na choroby nowotworowe, niż mężczyźni heteroseksualni – wynika z największych dotychczas badań naukowych.

Analizie poddano dane ponad 120 tysięcy pacjentów, zgromadzone przez departament zdrowia stanu Kalifornia, pochodzące z lat 2001, 2003 i 2005. Skala i zakres przeanalizowanych danych stanowią o największym z dotychczasowych badań naukowych. Z opublikowanych w profesjonalnym piśmie Cancer danych wynika, że homoseksualiści niemal dwukrotnie częściej zapadają na nowotworowe choroby – głównie raka odbytu, płuc, narządów płciowych. 

Wśród zgromadzonych danych, u 3690 pacjentów zdiagnozowano raka, a 1493 mężczyzn określiło siebie jako homoseksualiści. Okazało się, że na raka prawie dwa razy częściej (1,9) zapadali homoseksualiści niż mężczyźni heteroseksualni. U homoseksualistów średnio o 10 lat wcześniej wykrywano nowotwory.

“Większa zachorowalność na raka wśród homoseksualistów może wynikać z częstszej zachorowalości na raka odbytu, co sugerowały wcześniejsze badania dotyczące zwiększonego ryzyka raka odbytu. ” – konkludują badania. Większa zachorowalność na raka odbytu wiąże się z seksem homoseksualnym.

Badanie stwiedzają również, że nie zauważono znacznych różnic w występowaniu nowotworów u pacjentek określających się jako lesbijki i kobiety biseksualne, w porównaniu z kobietami heteroseksualnymi. Zaobserwowano jednak, że lesbijki, które już zachorowały na raka, prawie dwukrotnie częściej skarżyły się na gorsze samopoczucie.

“Nade wszystko potrzebny jest program skierowany do mężczyzn homoseksulnych skupiający się głównie na prewencji nowotworowej i wczesnej wykrywalności.” – powiedziała Ulrike Boehmer, kierownik badań, profesor z Boston University School of Public Health.

Jako naukowiec zapewne chcący uniknąć różnego rodzaju reperkusji, szefowa grupy badawczej nie wspomniała jednak, że najskuteczniejszym środkiem prewencji zwiększonego ryzyka chorób nowotworowych wśród homoseksualistów, jest program uświadamiający niebezpieczeństwa seksu homoseksualnego.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Lifesitenews
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=37589 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]