Homoterroryzm amerykańskich działaczy sportowych: Olimpijczyk rezygnuje, bo nie podoba się homoseksualistom

Aktualizacja: 2011-05-11 9:00 am

Po zaledwie ośmiu dniach złoty medalista olimpijski Peter Vidmar musiał zrezygnować z bycia amerykańskim chef de mission podczas Olimpiady w 2012 roku. Powodem jest jego sprzeciw wobec małżeństw homoseksualnych.

Vidmar zdobył dwa złote medale na Olimpiadzie w Los Angeles w 1984 roku. Jest przewodniczącym „USA Gymnastics” i byłym prezesemCouncil for Physical Fitness”. Sportowiec jest również mormonem. Media ujawniły niedawno, że wsparł finansowo kampanię za przyjęciem Propozycji 8, definiującej małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, za którą zagłosowało 52,5 proc. Kalifornijczyków. Mimo tego, że legalność poprawki została potwierdzona wyrokiem Sądu Najwyższego Kalifornii to sędzia federalny Vaughn Walker, który sam jest gejem, ją unieważnił. Kościół chciał wziąć w tym udział i proszono jego członków, by się zaangażowali. Więc to zrobiłem – mówił Vidmar w „Chicago Tribune”.

Jednak szefowie amerykańskiego Komitetu Olimpijskiego powiedzieli, że nie byli świadomi zaangażowania sportowca w walkę z “prawami gejów”. Vidmar utrzymuje jednak, że nigdy tego nie ukrywał i przekonuje, że jego poglądy nie miałyby wpływu na jego relację z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim.  Jednak przeciwko poglądom Vidmara wystąpiło kilku sportowców. – To jest złe. Nie chcę być reprezentowany przez kogoś, kto sprzeciwia się małżeństwom gejowskim – mówi homoseksualista i olimpijczyk Johhny Weir. Vidmar przekonuje, że w swojej pracy respektowałby wszystkich sportowców bez względu na ich rasę, religię i orientację seksualną.

Vidmar zrezygnował wszakże ze swojej funkcji argumentując, że nie chce, by kwestia jego poglądów wpływała na atmosferę podczas Olimpiady. Jednak Maggie Gallagher z “National Organization for Marriage” przekonuje, że Vidmar został zmuszony do rezygnacji przez działaczy  gejowskich. – Tylko dlatego, że wsparł Prop. 8, został uznany przez organizacje gejowskie za osobę, która nie ma prawa sprawować publicznych funkcji. To jest stygmatyzowanie, marginalizowanie i represjonowanie wierzących ludzi – mówi Gallagher.

Ł.A/LifeSiteNews

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Olimpijczyk rezygnuje, bo nie podoba się homoseksualistom»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=37570 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]