Wielkie korporacje sprzedają produkty spożywcze niskiej jakości w Europie Środkowej

Aktualizacja: 2011-05-8 8:49 pm

Słowackie stowarzyszenie konsumentów przeprowadziło ostatnio badanie dotyczące jakości produktów spożywczych produkowanych przez wielkie koncerny. Co się okazało? Otóż produkty sprzedawane na rynkach państw naszego regionu są produkowane ze składników gorszej jakości w porównaniu z tymi dostępnymi na Zachodzie Europy.

Niemcy, Austria, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria i Polska – produkty dostępne w supermarketach w wymienionych państwach zostały poddane badaniu organizowanemu przez słowackie stowarzyszenie. Wyroby te to Coca-Cola, Milka, kawy Tchibo espresso, Nescafe gold, Jacobs Kronung oraz pieprz produkowany przez firmę Kotanyi.

Gorsze produkty można spotkać w sklepach państw naszego regionu, natomiast nie było przypadków, by taki towar trafiał do sklepów w Niemczech czy Austrii. Najgorzej wypadły pieprze Kotanyi. Te sprzedawane na Węgrzech czy na Słowacji były zbyt wilgotne w stosunku do norm, które powinny zostać spełnione, natomiast pieprz z Bułgarii miał popękane bądź całkowicie zniszczone ziarenka.

Oczywiście firmy te odcięły się od tego, mówiąc, że to przypadek bądź posługując się argumentem, że na każdy rynek używają innych składników, w zależności od preferencji konsumentów, oczywiście mając za swój cel ich dobro, a nie zysk.

My proponujemy jednak w miarę możliwości kupować produkty lokalnych firm, które są związane z regionami i ich tradycjami. Wielkie korporacje mają na swoim koncie wiele grzechów, od używania i promocji żywności czy składników genetycznie modyfikowanych po wykorzystywanie pracowników. Dlatego wybór jest prosty.

Na podstawie: nowyobywatel.pl / wyszehrad.com

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=37460 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]