Szwedzki sąd: Potajemne filmowanie kobiet w ubikacjach “nie jest przestępstwem”

Aktualizacja: 2008-12-1 12:26 pm

Sąd Najwyższy w Szwecji rozpatrując sprawę przeciwko 41-letniemu mężczyźnie oskarżonemu o potajemne filmowanie kilkudziesięciu kobiet w ubikacjach sztokholmskich restauracji, uwolnił go od zarzutów.

Sąd w orzeczeniu stwierdził, że jakkolwiek poprzez filmowanie kobiet w ubikacjach doszło do naruszenia ich prywatności, to jednak nie może to być uznane jako “molestowanie seksualne”.

Jedna z filmowanych kobiet mówi oburzona, iż “Należy zmienić to prawo, tak aby zatrzymać ten trend.” Szwedzki minister sprawiedliwości rozpatruje obecnie komentarze w dyskusji nad zmianą obowiązującego prawa. Twierdzi on jednak również, że rozpatruje się czy np. zezwolić na filmowanie lecz zabronić jedynie rozprowadzania filmowanego materiału.

W październiku br. Sąd Najwyższy orzekł w podobnej sprawie stwierdzając, że potajemne filmowanie spółkującej pary, nie może być uznane jako “molestowanie”.

Dotychczasowa propozycja zmiany prawa zakazuje pod karą do dwóch lat więzienia potajemnego filmowania w sytuacjach intymnych, bez wiedzy i zgody osoby filmowanej.


Na podstawie: The Local


Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=3743 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]