Aktualizacja strony została wstrzymana

Pod Sąd Wojskowy za modlitwę do Jezusa. W Afganistanie? W Chinach? Nie, w amerykańskiej Marynarce Wojennej

Kapelan wojskowy Marynarki Wojennej US Navy, porucznik Gordon James Klingenschmitt został oficjalnie postawiony w stan oskarżenia na wniosek Sekretarza US Navy Donalda C. Winter, za publiczną modlitwę, w której użył imienia Jezus. Jakkolwiek – jak twierdzi rzecznik prasowy US Navy – przepisy Marynarki Wojennej wprost nie zabraniają modlitwy z wypowiadaniem imienia Jezus, to zalecane i praktykowane są modlitwy jedynie do bezimiennego boga.

Aktywiści przygotowują akcję popierającą kapelana Klingenschmitta, który stanie przed sądem wojskowym, i naciskającą na prezydenta George W. Busha jako Dowódcę Armii Amerykańskiej, aby zmieniono przepisy, które – jak mówią – są tyranią i nie mają z wolnością religijną nic wspólnego.

37-letni porucznik Klingenschmitt oprócz ostatniej publicznej modliwy do Jezusa, która miała miejsce przed Bialym Domem 30 marca br., już kilka lat temu miał wielkie kłopoty, bowiem podczas pogrzebu jednego z marynarzy użył słowa „Piekło”, a później odmówił wraz z grupą marynarzy uczestnictwa w liturgii sprawowanej przez pastora-homoseksualistę. W grudniu zeszłego roku, por. Klingenschmitt ogłosił strajk głodowy na znak protestu za zakazywanie mu modlitw do Jezusa. 18-dniowy strajk doprowadził do – wydawało się wtedy – pozytywnych rozwiązań. Okazało się jednak, że tylko tymczasowych.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content