Pod Sąd Wojskowy za modlitwę do Jezusa. W Afganistanie? W Chinach? Nie, w amerykańskiej Marynarce Wojennej

Aktualizacja: 2006-05-24 12:00 am

Kapelan wojskowy Marynarki Wojennej US Navy, porucznik Gordon James Klingenschmitt został oficjalnie postawiony w stan oskarżenia na wniosek Sekretarza US Navy Donalda C. Winter, za publiczną modlitwę, w której użył imienia Jezus. Jakkolwiek – jak twierdzi rzecznik prasowy US Navy – przepisy Marynarki Wojennej wprost nie zabraniają modlitwy z wypowiadaniem imienia Jezus, to zalecane i praktykowane są modlitwy jedynie do bezimiennego boga.

Aktywiści przygotowują akcję popierającą kapelana Klingenschmitta, który stanie przed sądem wojskowym, i naciskającą na prezydenta George W. Busha jako Dowódcę Armii Amerykańskiej, aby zmieniono przepisy, które – jak mówią – są tyranią i nie mają z wolnością religijną nic wspólnego.

37-letni porucznik Klingenschmitt oprócz ostatniej publicznej modliwy do Jezusa, która miała miejsce przed Bialym Domem 30 marca br., już kilka lat temu miał wielkie kłopoty, bowiem podczas pogrzebu jednego z marynarzy użył słowa “Piekło”, a później odmówił wraz z grupą marynarzy uczestnictwa w liturgii sprawowanej przez pastora-homoseksualistę. W grudniu zeszłego roku, por. Klingenschmitt ogłosił strajk głodowy na znak protestu za zakazywanie mu modlitw do Jezusa. 18-dniowy strajk doprowadził do – wydawało się wtedy – pozytywnych rozwiązań. Okazało się jednak, że tylko tymczasowych.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=373 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]