USA: lesbijka w Sądzie Najwyższym stanu Massachusetts?

Aktualizacja: 2011-05-5 10:26 am

W USA coraz częściej na stanowisko sędziów w sądach apelacyjnych powołuje się aktywistów sędziowskich i ludzi zaangażowanych w popieranie idei różnorodności. Kwalifikacje prawnicze wydają się mieć wtórne znaczenie. Niedawno do dymisji podał się sędzia-pederasta z Kalifornii, Vaughn Walker, który unieważnił referendum w sprawie tzw. poprawki małżeńskiej. Obecnie, w stanie Massachusetts, na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego ma zostać powołana Barbara Lenk, jawna lesbijka. Lenk ma doradzać gubernatorowi Devalowi Patrickowi w sprawie nominacji do sądów niższej instancji.

Organizacje pro-rodzinne z Bostonu są poważnie zaniepokojone ostatnią propozycją nominacji sędziny Lenk, która nie tylko jest aktywistką sędziowską (często nadinterpretuje prawo i je zmienia), ale także otwarcie mówi o tym, że jest lesbijką. 

Jeśli ostatecznie nominacja Lenk zostanie zatwierdzona, wówczas będzie ona pierwszą aktywną lesbijką w stanowym Sądzie Najwyższym.

Szef organizacji społecznej sprzeciwiającej się nominacji Lenk, Brian Camenker wprost mówi, że gubernator wyznaczył ją na to stanowisko, nie ze względu na ogromną wiedzę prawniczą, ale z powodu jej aktywizmu i homoseksualizmu. Mówił on wprost gazecie „The Boston Globe”, że Lenk bardzo chętnie upublicznia swój homoseksualizm i aktywizm. Jego zdaniem, gubernator Patrick lubi podkreślać „otwarcie na różnorodność”. Massachusetts jest pierwszym stanem, w którym szefem Sądu Najwyższego został czarnoskóry Roderick Ireland.

Obrońcy tradycyjnych wartości ubolewają nad tym, że gubernator nie szuka wykwalifikowanych prawników. Sędzina Lenk, jak wielokrotnie podkreślała w licznych publikacjach, jest przekonana, że prawo ewoluuje. Nie jest niezmienne, dlatego też w zależności od okoliczności i zmieniających się wzorów kulturowych oraz potrzeb społeczeństwa, prawo to można zmieniać. 

Sędzina Lenk rozstrzygała i wydawała opinie w sprawach, w których przyznawano korzyści materialne parom homoseksualnym.

Niedawno, sędzia sądu apelacyjnego w Kalifornii, Vaughen Walker zrezygnował z pełnionej funkcji, po tym jak ujawnił, że jest aktywnym homoseksualistą. Sędzia Walker zakwestionował „poprawkę małżeńską”, zabraniającą parom osób tej samej płci zawierania małżeństw.

Źródło: WorldNetDaily.com, AS

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=37290 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]