Sojusz różnych wyznań na Łotwie przeciwko promocji homoseksualizmu

Rzymskokatolicki arcybiskup Rygi Zbigniew Stankiewicz razem z przywódcami innych religii na Łotwie podpisał się pod listem otwartym do premiera Łotwy Valdisa Dombrovskisu oraz ministra edukacji narodowej Rolanda Brocka w sprawie specyficznego szkolnego podręcznika do „wiedzy o społeczeństwie”.

Jak podaje portal regnum.ru na 187 stronie podręcznika można przeczytać wywiad z psychologiem Jolantą Tihanovich, w którym pada stwierdzenie, że „homoseksualizm jest normalnym aspektem seksualności, nie zaś chorobą, a dotyczy on od 8 do 10% społeczeństwa”. Autorzy listu stwierdzili, że dzieciom zaprezentowano tylko jeden punkt widzenia, a w sytuacji demograficznego kryzysu promowanie wartości przeciwnych rodzinie jest szczególnie oburzające.

Latem 2009 roku parlament litewski zakazał promocji homoseksualizmu, udało się nawet odrzucić prezydenckie weto w tej sprawie, tymczasem na Łotwie nadal trwają zmagania między stanowiskiem władz państwowych a Kościołami.

Źródło: regnum.ru

Za: Portal Arkana (04-05-2011) | http://www.portal.arcana.pl/Sojusz-roznych-wyznan-na-lotwie-przeciwko-promocji-homoseksualizmu,1173.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content