Sojusz różnych wyznań na Łotwie przeciwko promocji homoseksualizmu

Aktualizacja: 2011-05-4 8:44 pm

Rzymskokatolicki arcybiskup Rygi Zbigniew Stankiewicz razem z przywódcami innych religii na Łotwie podpisał się pod listem otwartym do premiera Łotwy Valdisa Dombrovskisu oraz ministra edukacji narodowej Rolanda Brocka w sprawie specyficznego szkolnego podręcznika do „wiedzy o społeczeństwie”.

Jak podaje portal regnum.ru na 187 stronie podręcznika można przeczytać wywiad z psychologiem Jolantą Tihanovich, w którym pada stwierdzenie, że „homoseksualizm jest normalnym aspektem seksualności, nie zaś chorobą, a dotyczy on od 8 do 10% społeczeństwa”. Autorzy listu stwierdzili, że dzieciom zaprezentowano tylko jeden punkt widzenia, a w sytuacji demograficznego kryzysu promowanie wartości przeciwnych rodzinie jest szczególnie oburzające.

Latem 2009 roku parlament litewski zakazał promocji homoseksualizmu, udało się nawet odrzucić prezydenckie weto w tej sprawie, tymczasem na Łotwie nadal trwają zmagania między stanowiskiem władz państwowych a Kościołami.

Źródło: regnum.ru

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=37232 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]