Amerykańskie miasteczka mówią nieślubnym parom: “Małżeństwo albo wyprowadzka”

Aktualizacja: 2006-05-24 12:00 am

Za próby egzekwowania obowiązujących przepisów, władze małego miasteczka Black Jack w stanie Missouri znalazły się w ogniu krytyki. Postanowiły bowiem zmusić do wyprowadzenia z miasta osoby żyjące w nielegalnych związkach. Według obowiązujących w tym – niecałe siedmiotysięcznym spokojnym miasteczku – przepisów, osoby „nie powiązane związkami krwi, małżeństwa czy adopcji” nie mogą mieszkać wspólnie pod jednym dachem. Pozostaje im albo dostosować się do przepisów, a więc zawarcie małżeństwa, albo spakowanie się i wyprowadzenie z miasta.

Na zawarcie małżeństwa nie decyduje się np. mieszkająca razem para Olivia Shelltrack i Fondray Loving, którzy żyją z trójką dzieci, w tym z jednym z pierwszego małżeństwa Olivii. Para ta, nie zgadzajac się z obowiązującym prawem definiującym rodzinę, zaczęła szukać pomocy prawnej. Znalazła ją w organizacji American Civil Liberties Union – ACLU [totalitarnej marksistowskiej organizacji uchodzącej za walczącą o wolność – narzędzie amerykańskiej masonerii]. Na niedawnym posiedzeniu władz miasta, wniesiony wniosek o zmianę prawa został odrzucony.

Organizacja ACLU zamierza zaskarżyć władze miasta o dyskryminację. Przedstawiciel organizacji na stan Missouri Anthony Rothert oburza się twierdząc, że „władze miasta próbują narzucać wartości moralne swoim obywatelom”.

Jak się okazuje, w samym stanie Missouri co najmniej kilkadziesiąt innych miast posiada podobne przepisy. Miasteczko Black Jack, zamieszkane i rządzone w zdecydowanej większości przez katolików, tak jak i inne tego typu miasta, należą do najspokojniejszych miast amerykańskich.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=372 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]