Prezydent USA nie wspomniał o Wielkanocy, ale upamiętnił wiele świąt muzułmańskich

Aktualizacja: 2011-04-27 2:03 pm

Amerykańskie media nie szczędzą słów krytyki pod adresem prezydenta Baracka Obamy. Nie wydał on w tym roku orędzia z okazji Świąt Wielkanocnych, chociaż upamiętnił w ub. roku wiele świąt muzułmańskich.

W niedzielnym wydaniu wiadomości w telewizji Fox, dziennikarze przypomnieli, że prezydent Obama nie wydał żadnego oświadczenia z okazji Świąt Wielkanocnych, największych dla chrześcijan. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że sam Obama podkreśla, iż jest chrześcijaninem.

Prezydent zorganizował w Białym Domu świeckie święto „yoga garden” i zaprosił na „śniadanie wielkanocne” liberalnych chrześcijan, w tym siostrę Carol Keehan, szefową Katolickiego Stowarzyszenia Pracowników Służby Zdrowia, które było wielokrotnie potępiane przez episkopat USA, z powodu popierania proaborcyjnej ustawy zdrowotnej.

Według sondażu przeprowadzonego przez Pew Research w sierpniu 2010 r., tylko 34 proc. Amerykanów wierzy, iż obecny prezydent jest chrześcijaninem.

W związku z krytyką, jaka pojawiła się w mediach, lewicowy ośrodek badań społecznych, Media Matters for America przypomniał, że w przeszłości nie wszyscy prezydenci wydawali orędzia z okazji Świąt Wielkanocnych.

Fox News, „The Washington Times” i inne konserwatywne media odpowiedziały na atak, zauważając, że niewygłoszenie orędzia wielkanocnego było szczególnie wymowne w kontekście wielkiej uwagi, jaką prezydent Obama przywiązywał do świąt muzułmańskich w ub. roku. Prezydent wygłaszał specjalne orędzia z okazji Ramadanu, oraz świąt Eid-ul-Fitr, Haji i Eid-ul-Adha.

„Prezydent wydał oficjalne orędzie z okazji Paschy, Ramadanu i Diwali. Ale z okazji Wielkanocy nie powiedział nic” – napisano w komentarzu redakcyjnym gazety „The Washington Times”.

Poprzednie oświadczenia prezydenta były krytykowane za nadanie świętom wielkanocnym charakteru inkluzywnego. Prezydent mówił bowiem w ub. roku o „wspólnym duchu ludzkości, właściwym dla żydów, chrześcijan, muzułmanów, hindusów, wierzących i niewierzących”. Inaczej było w przypadku orędzi wydawanych z okazji świąt muzułmańskich. Amerykański prezydent zawsze podkreślał ich „wyjątkowy charakter”.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=36904 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]