Biskup L. Soens podejrzany o 16 przypadków molestowania seksualnego

Aktualizacja: 2006-05-23 12:00 am

Do coraz dłuższej listy skandali seksualnych, dołączono w poniedziałek 22 maja br. czternaście nowych przypadków seksualnego molestowania, tym razem w Diecezji w Davenport (stan Iowa). Jest to jedna z głośniejszych spraw z uwagi na to, że dotyczy ona księdza z Iowa City i kierownika katolickiej szkoly Regina Catholic High School, a później biskupa. W siedmiu przypadkach, poświadczonych przez zeznania siedem ofiar molestowania, sprawcą miał być ks. Lawrence Soens, sprawujący funkcję kierownika szkoly Regina w latach 60-tych i późniejszy biskup z Sioux City. Osoba biskupa Lawrence Soens, który przeszedł na emeryturę w 1998 roku, przewija się w 16 przypadkach molestowania seksualnego. Craig Levien, adwokat reprezentujący ofiary powiedział agencji Associated Press, że rozprawa rozpocznie się w Davenport we wrześniu br.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=368 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]