Jak kłamie Gazeta Wyborcza

Aktualizacja: 2011-04-20 3:20 pm

Dziś Wielka Środa – dzień zdrady Judasza.

Nie tylko z tego względu pragnę ustosunkować się do relacji z poniedziałkowego Marszu Pamięci w Krakowie. Szczególnie chodzi mi o przekłamania, które pojawiły się w mediach. Oto kilka przykładów.

“Specjalistka” od prawdy, czyli gazeta Adama Michnika i Seweryna Blumsztajna napisała:

Godz. 17.43

“Pierwotnie na Błoniach, w późniejszej wersji na Rynku Głównym mieli się zebrać uczestnicy akcji zarejestrowanej przez osobę prywatną. – Staniemy z biało-czerwonymi flagami i utworzymy napis “Pamiętamy” – zapowiadali organizatorzy z inicjatywy “Jesteśmy Polakami. Pamiętamy”. Na Rynku zgromadziło się ich jednak zbyt mało ludzi z flagami, by utworzyć napis. – Uformujemy więc znak Polski Walczącej – poinformowała Małgorzata Wójtowicz, organizatorka akcji.

Uczestników akcji jest kilkunastu, przyjechali z całej Polski. Skarżą się na słaby odzew krakowian. Grupka z flagami ginie w tłumie przechodniów i uczestników targów wielkanocnych, które odbywają się na Rynku.”

Akurat wtedy byłem na Rynku Głównym i działo się tam dokładnie odwrotnie niż napisano. Widać to doskonale na zdjęciach i filmach video, które polecam wszystkim obejrzeć pod linkiem: http://niezalezna.pl/9323-tysiace-ludzi-przeszly-w-marszu

W innej korespondencji znalazłem natomiast informację, że jakoby grupka krzykaczy na czas prowadzonej przeze mnie modlitwy przestała wrzeszczeć. Otóż  jest to nieprawda, co także na tej samej stronie można obejrzeć dzięki fragmentom filmu video. Film ten mam cały, więc łatwo się zorientowac, że owi aktywiści wyli tak w czasie modlitw “Ojcze nasz”, “Pod Twoją obronę” i “Wieczne odpoczywanie”, jak i w czasie hymnu narodowego i pieśni “Boże, coś Polskę”.

Kłamstwem jest informacja, że owych krzykaczy było pod Wawelem 300. Na filmach i fotografiach można doliczyć się ich zaledwie 100.

Kłamstwem jest też informacja, że jakoby ci krzykacze nie deptali trawników. Otóż na większość fotografii widać wyraźnie, że trawniki pod murami Wawelu były deptane non-stop. Straż miejska na to nie reagowała. No cóż, jaki pan taki kram.

Na odtrutkę fotoreportaż pt. “Adam Michnik na meczu Lecha z Legią” ( http://chlodnyzolw.nowyekran.pl/post/11245,mecz-lecha-z-legia-czyli-slepi-dziennikarze)

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Całośc: Blog ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego

Czego dziennikarze nie widzieli?

 


Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=36626 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]