Michnik: Amerykańscy Żydzi mnie nienawidzą

Adam Michnik udzielił wywiadu rosyjskiemu dziennikowi „Komsomolskaja Prawda”, który jest odpowiednikiem naszego „Faktu”. Poskarżył się w nim na polską „ksenofobię” oraz „rusofobię”.

„Niewątpliwie, część naszego społeczeństwa jest chora na rusofobię i ksenofobię. Wolność jest dla wszystkich, dla mądrych i głupców i dla swołoczy. Są idioci, którzy twierdzą, że nie ma niepodległej Polski, natomiast istnieje projekt niemiecko-rosyjski. To są ludzie z ogrodu zoologicznego z bezmyślnym kompleksem antyrosyjskim. U nas także są ludzie, którzy napisali list do Polaków: nie dowierzajcie Putinowi! Znam wszystkie detale tej katastrofy. Nie ma żadnego dowodu, że tam była ręka FSB! To jest po prostu manipulacja strachem i kompleksem przeszłości. Kompleks ofiary jest charakterystyczny dla krajów, gdzie przez wiele lat nie było wolności.”

W tym wywiadzie redaktor naczelny Gazety Wyborczej mimo, że na co dzień jest „obrońcą tolerancji”, mówi z pogardą o znacznej części społeczeństwa polskiego oraz o manipulowaniu strachem. Zapomina jednak, iż jego gazeta regularnie straszy ludzi PiS-em, „nietolerancją” oraz tzw. „faszyzmem”. Natomiast samo porównanie środowiska Prawa i Sprawiedliwości do zwierząt należy pozostawić bez komentarza, gdyż te słowa mówią wszystko o ich autorze.

W wywiadzie udzielonym rosyjskiemu brukowcowi można znaleźć jeszcze jedną ciekawą wypowiedź syna komunistycznego bojówkarza z Lwowa:
„Jestem Polakiem pochodzenia żydowskiego. Odmówiłem emigracji do Izraela, a żydowska diaspora w Ameryce w ogóle mnie nienawidzi i nie uznaje za swego.”

Warto zauważyć, iż postępowe media tj. „Gazeta Wyborcza”, czy TVN24 ani słowem nie wspomniały o tym wywiadzie. Czyżby bały się pokazać „zasłużonego opozycjonistę”, ziejącego pogardą dla ludzi inaczej myślących?

Za: nacjonalista.pl (19 kwietnia 2011 ) | http://www.nacjonalista.pl/2011/04/19/michnik-amerykanscy-zydzi-mnie-nienawidza.html

Skip to content