Prof. Staniszkis: PO gorsza od PZPR

Profesor Jadwiga Staniszkis nie pozostawia suchej nitki na Platformie Obywatelskiej. Partię Donalda Tuska przyrównuje do PZPR.

Ostre słowa profesor Staniszkis padły w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”. Znana socjolog uważa, że wśród polityków Platformy Obywatelskiej brakuje myślenia strategicznego, które cechowało nawet liderów PZPR.

– Nawet w PZPR było więcej analizy, strategii. PO to po prostu nieudolna partia władzy, która używa tylko samych prostackich technik stabilizowania, czyli wróg, konflikt jako sposób stabilizowania. Platforma jest równocześnie za frajerska w rządzeniu – stwierdziła.

Socjolog nie kryje oburzenia decyzją premiera Tuska, który bez żadnych konsultacji zadecydował o przystąpieniu Polski do paktu „Euro Plus”. Ta decyzja ta była „szokująca i bezmyślna”, a sam pakt jest „projektem antyliberalnym i antyrozwojowym”.
– Tusk nas zapisał bez pytania. Tak samo jak nie pytał, wybierając sposób postępowania po tragedii smoleńskiej, tak teraz nie zapytał, czy to odpowiada naszym interesom, jakie będą koszty, zobowiązania – mówi tygodnikowi „Wprost”.

Jadwiga Staniszkis podkreśla, że głównym problemem Platformy Obywatelskiej jako partii władzy jest brak poczucia odpowiedzialności.

KOMENTARZ BIBUŁY: Uważamy zjawisko prof. Staniszkis bardziej za twór medialnego promowania niż konstruktywnej analizy sytuacji społecznej, a powyższa wypowiedź świadczy o tym, że i w tych szeregach następuje zmęczenie Platformą. Nie postanowiono jednak kogo w takim razie należy zacząć promować, bo ten etap polega na razie bardziej na krytyce obecnej władzy (krytyce słusznej choć spóźnionej). No, ale warto odnotowywać i takie wypowiedzi.

Za: niezalezna.pl (2011-04-17 16:37 ) | http://niezalezna.pl/9283-po-gorsza-od-pzpr | PO gorsza od PZPR

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content