Filadelfia: Wydział zdrowia rozdaje prezerwatywy 11-latkom

Aktualizacja: 2011-04-15 9:33 am

Państwowy wydział zdrowia w Filadelfii – Philadelphia Public Health Department – rozpoczął rozdawanie kondomów wśród 11-letnich dzieci.

“Jeśli mieszkasz w Filadelfii i jesteś w wieku 11-19 lat, wypełnij formularz, a otrzymasz darmowy zestaw [kondomów]” – reklamują administratorzy programu. Na stronie internetowej, skierowanej dla 11-latków i starszych dzieci, pokazane są szczegółowe obrazki instruujące chłopców w zakładaniu prezerwatywy oraz instruktażowy film z zakładania prezerwatywy kobiecej. Film zawiera również elementy stosunku płciowego.

Według badań przeprowadzonych przez lewicowe organizacje, aż 25% 6-klasistów w rejonach objętych programem miało już za sobą pierwszy stosunek płciowy.

Organizatorzy programu oraz media nie informują jednak dokładnie, że program zainicjowany został i skierowany jest głównie do zachodniej części Filadelfii. Widocznie jest to szczegół nieważny albo wstydliwy. Dotyczy on bowiem rejonu zamieszkałego głównie przez murzynów, a właśnie wśród czarnych dzieci i młodzieży problem rozwiązłości seksualnej jest największy.

Dalsze propagowanie rozwiązłości poprzez rozdawnictwo środków antykoncepcyjnych odbywa się przy korzystaniu z fikcyjnego i nie popartego żadnymi rzetelnymi badaniami naukowymi założenia, że używanie prezerwatyw chroni przez zakażeniem tzw. HIV oraz że chroni przed chorobami wenerycznymi.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie NBC Philadelphia
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=36369 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]