Filadelfia: Wydział zdrowia rozdaje prezerwatywy 11-latkom

Państwowy wydział zdrowia w Filadelfii – Philadelphia Public Health Department – rozpoczął rozdawanie kondomów wśród 11-letnich dzieci.

„Jeśli mieszkasz w Filadelfii i jesteś w wieku 11-19 lat, wypełnij formularz, a otrzymasz darmowy zestaw [kondomów]” – reklamują administratorzy programu. Na stronie internetowej, skierowanej dla 11-latków i starszych dzieci, pokazane są szczegółowe obrazki instruujące chłopców w zakładaniu prezerwatywy oraz instruktażowy film z zakładania prezerwatywy kobiecej. Film zawiera również elementy stosunku płciowego.

Według badań przeprowadzonych przez lewicowe organizacje, aż 25% 6-klasistów w rejonach objętych programem miało już za sobą pierwszy stosunek płciowy.

Organizatorzy programu oraz media nie informują jednak dokładnie, że program zainicjowany został i skierowany jest głównie do zachodniej części Filadelfii. Widocznie jest to szczegół nieważny albo wstydliwy. Dotyczy on bowiem rejonu zamieszkałego głównie przez murzynów, a właśnie wśród czarnych dzieci i młodzieży problem rozwiązłości seksualnej jest największy.

Dalsze propagowanie rozwiązłości poprzez rozdawnictwo środków antykoncepcyjnych odbywa się przy korzystaniu z fikcyjnego i nie popartego żadnymi rzetelnymi badaniami naukowymi założenia, że używanie prezerwatyw chroni przez zakażeniem tzw. HIV oraz że chroni przed chorobami wenerycznymi.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: NBC Philadelphia | http://www.nbcphiladelphia.com/news/local/City-Gives-Condoms-to-11-Year-Olds-119769714.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content