Aktualizacja strony została wstrzymana

Stacja NBC: spalenie Koranu gorsze niż spalenie Biblii…

Kanał informacyjny amerykańskiej telewizji NBC News nadał materiał, w którym znany dziennikarz magazynu „The Time”, Bobby Ghosh pochodzący z Indii wyjaśniał, że spalenie Koranu jest donioślejszym wydarzeniem niż spalenie Biblii.

Bobby Ghosh z „Time Magazine” stwierdził: – Trzeba zdać sobie sprawę z bardzo ważnej rzeczy: Koran dla muzułmanów nie jest tym samym, czym Biblia dla chrześcijan.

– Biblia jest to księga spisana przez ludzi. Chrześcijanie potwierdzają, że jest to księga spisana przez innych ludzi. To historia Jezusa. Natomiast Koran dla muzułmanów jest bezpośrednim słowem Bożym. Nie jest to księga napisana przez człowieka. To jest przepisane bezpośrednie słowo Boże.
To sprawia, że jest ona święta w sposób, który trudno zrozumieć, jeśli nie jest się muzułmaninem. Akt spalenia Koranu niesie ze sobą potencjalnie znacznie groźniejsze konsekwencje, potencjalnie jest on bardziej zapalny. Jest to bezpośrednie atakowanie Boga… bezpośredni atak na Boga, nie tak, jak w przypadku spalenia Biblii –
wyjaśniał Ghosh.

20 marca br. w parafii pastora Terry’ego Jonesa w Gainesville na Florydzie spalono Koran. Pastor Jones stoi na czele małego Kościoła Dove World Outreach Center. W ubiegłym roku zamierzał ogłosić rocznicę ataków z 11 września „Dniem palenia Koranu”. Jak twierdził, Koran „głosi prawdy niezgodne z Biblią” i zachęca muzułmanów do ekstremizmu oraz aktów przemocy. W wielu krajach odbyły się wówczas demonstracje przeciwko akcji. 

Sądzono wtedy, że sprawa została zażegnana, jednak niespodziewanie 20 marca w jego kościele zorganizowano „proces” Koranu. Księgę uznano za „winną” i spalono. W następstwie tego wydarzenia doszło do zamieszek w Afganistanie, w prowincji Kandahar i nie tylko. W wyniku demonstracji zginęło kilkanaście osób, w tym siedmiu pracowników ONZ w mieście Mazar-i-Szarif.

Źródło: NBCNews, AS

Za: PiotrSkarga.pl (2011-04-14) | http://www.piotrskarga.pl/ps,7039,2,0,1,I,informacje.html