UE podpisała porozumienie o imporcie bananów: Będziemy jedli tylko banany pastewne i dla świń

Aktualizacja: 2011-04-14 3:30 pm

Unia Europejska podpisała porozumienie z głównymi producentami bananów Ameryki Południowej, na import pastewnego gatunku banana, który będzie mógł być sprowadzany z obniżoną stawką celną.

Banany gatunku musa, które obejmuje porozumienie, składają się głównie ze skrobi. Mieszkańcy Ekwadoru, Brazyli, Gwatemali czy Peru karmią nimi świnie i inne zwierzęta.

Na plantacjach bananów, które są przeznaczone na transport do Europy, mówi się, że te banany jedzą tylko Europejczycy i świnie – podaje portal forsal.pl.

Podpisanie porozumienia oznacza w praktyce, że ceny bananów w sklepach mogą się obniżyć, lecz oznacza również, że przeciętny mieszkaniec Unii Europejskiej będzie konsumował najniższej jakości owoce. Tą “jakość” regulują ustawy unijne, dopuszczające w najniższym zakresie stawki celnej właśnie banany musa o długości 20-24 cm.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Forsal.pl
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=36325 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]