Aktualizacja strony została wstrzymana

Włoski historyk: Cesarstwo Rzymskie upadło z powodu „zarazy homoseksualizmu i zniewieściałości”

Prof. Roberto de Mattei, który otrzymał watykańskie odznaczenie „Order Rycerski” za zasługi w służbie Kościoła katolickiego, zszokował środowiska lewicowe mówiąc, że Cesarstwo Rzymskie upadło z powodu „zarazy homoseksualizmu i zniewieściałości”. Wskutek tego barbarzyńskie hordy z łatwością mogły dokonać podboju.

Prof. de Mattei powiedział we włoskim „Radio Maryja”, że Cesarstwo Rzymskie zostało osłabione po zdobyciu Kartaginy, która była „rajem dla homoseksualistów”. Historyk dodał, że Kartagina stała się wylęgarnią seksualnej perwersji, stopniowo wpływającej na Rzym, który ostatecznie uległ barbarzyńskim hordom w 410 r. Historyk odniósł się również do zepsucia moralnego współczesnych Włochów, dostrzegając liczne podobieństwa z upadkiem moralnym obywateli Cesarstwa Rzymskiego. „Dzisiaj żyjemy w czasach, w których najgorsze występki są wpisane w prawa człowieka. […] Za każde zło trzeba odpokutować albo w życiu doczesnym, albo po śmierci” – powiedział prof. de Mattei.

Słowa historyka oburzyły polityków i część naukowców. Ci ostatni zebrali 7 tys. podpisów pod petycją domagającą się jego natychmiastowej rezygnacji z funkcji wiceprzewodniczącego „Włoskiej Narodowej Rady Naukowej”. – Taki fanatyk jak on nie może pozostawać wiceprzewodniczącym Rady Naukowej, która ma niejako w swoje serce wpisane kulturę praw człowieka i szacunek dla różnorodności. On jest po prostu homofobicznym fundamentalistą na równi z prezydentem Iranu Ahmadineżadem – powiedziała Anna Paola Concia z Partii Demokratycznej. Natomiast Massimo Donadi z partii Włochy Wartości stwierdził, że de Mattei jest homofobem.

„The Daily Telegraph” przypomniał, że prof. Roberto de Mattei już wcześniej „wywołał kontrowersje”, wypowiadając się przeciw prawom homoseksualistów, pigułkom antykoncepcyjnym i prześladowaniu chrześcijan przez muzułmanów w Kosowie oraz w Libanie.

Ł.A/TheDailyTelegraph

Za: Fronda.pl (13 kwietnia 2011) | http://www.fronda.pl/news/czytaj/znany_wloski_historyk_ostro_o_homoseksualizmie | Znany włoski historyk ostro o homoseksualiźmie

Skip to content